2011 Birželio 06

Aptars energetinį ir branduolinį saugumą

veidas.lt

BFL

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu pirmadienį su oficialiu vizitu Lietuvoje vieši Slovakijos Respublikos Prezidentas Ivanas Gašparovičius.

“Mus vienija bendri interesai. Prieš septynerius metus ES ir NATO narėmis tapusios Lietuva ir Slovakija aktyviai dirba siekdamos užtikrinti savo valstybių energetinę nepriklausomybę. Abi šalys siekia, kad aukščiausi tarptautiniai saugumo ir aplinkosaugos standartai būtų taikomi visose ES bei kaimyninių šalių atominėse elektrinėse. Būdamos NATO pasienyje mūsų valstybės sėkmingai bendradarbiauja stiprindamos nacionalinį ir regioninį saugumą”, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Slovakijos veiksmai siekiant užtikrinti energetinę nepriklausomybę yra puikus pavyzdys Lietuvai. Nuo vieno energijos tiekėjo priklausoma Slovakija prieš kelerius metus ėmėsi aktyvių žingsnių, kad energija būtų tiekiama alternatyviais keliais.

Susitikime taip pat bus kalbama apie dvišalius santykius, NATO ir ES klausimus, Europos Rytų kaimynystės politiką.

Per Slovakijos vadovo vizitą Prezidentūroje bus pasirašyta dvišalė sutartis dėl bendradarbiavimo kultūros srityje.

Tai antrasis šios šalies vadovo vizitas Lietuvoje. Pirmą kartą Lietuvoje Slovakijos Prezidentas lankėsi 2005 m.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...