2012 Lapkričio 05

Apklausa: prezidentė pasielgė teisingai

veidas.lt


Kad ir ką Viktoras Uspaskichas manytų apie Lietuvą ir lietuvius, kad ir kiek iš jų šaipytųsi, šie adekvačiai vertina situaciją: į patį V.Uspaskichą žvelgia skeptiškai,  o jo tempiamą “Darbo partiją” vertina itin kritiškai.

Kaip paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų kompanijos “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos, net 72,4 proc. apklaustųjų kaip labiausiai korumpuotą ir neskaidrią partiją Lietuvoje išskiria būtent Darbo partiją. Antroje ir trečioje vietoje atsidūrusias Tėvynės sąjungą ir Tvarką bei teisingumą Darbo partija lenkia kelis kartus.
Kartu pasidomėjome, kaip respondentai vertina prezidentės Dalios Grybauskaitės praėjusios savaitės pranešimą, kad ji neleisianti Darbo partijai prisidėti prie Vyriausybės formavimo. Nors viešojoje erdvėje būta nemažai skirtingų apžvalgininkų ir komentatorių vertuinimų, kad prezidentė “susimovė”, vis dėlto apklausiamieji taip nemano: net 77,8 proc. respondentų mano, kad prezidentė pasielgė teisingai, o 20,6 proc. linkę manyti, kad prezidentė galėjo paieškoti kitų išeičių, nes ji atmetė nemažos dalies rinkėjų pasirinkimą.
Žinodama, kad turi tokį palaikymą, prezidentė, tikėtina, nesustos ir neleis suvešėti politinei antikultūrai.

Jūsų vertinimu ar prezidentė Dalia Grybauskaitė pasielgė teisingai neleisdama Darbo partijai prisidėti prie Vyriausybės formavimo? (proc.)

Taip    77,8
Galėjo paieškoti kitų išeičių, nes ji atmetė nemažos dalies rinkėjų pasirinkimą     20,6
Ne    1,2
Nežinau    0,4

Įvertinę ankstesnius metus ir šiuos rinkimus, išskirkite, Jūsų nuomone, labiausiai korumpuotą ir neskaidrią partiją Lietuvoje: (proc.)

Darbo partija    72,4
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai    14,6
Tvarka ir teisingumas    5,6
Visos partijos korumpuotos    5,4
Lietuvos lenkų rinkimų akcija    0,8
Socialdemokratų partija    0,6
Nežinau    0,6

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2012 m. spalio 29–31 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. Justas Justas rašo:

  Lietuvos didžiųjų miestų gyvenotojų apklausa… Manau, kad nedidžiuosiuose miestuose rezultatai būtu priešingi.

 2. Aurimas Aurimas rašo:

  Tai, kad ir apklausos kiekis yra graudžiai mažas. Apklausė 500 Lietuvos gyventojų ir jau gali sakyti, kad 500 yra visa Lietuva. Jeigu būtų nepatingėję apklausą daryti, kad ir tiem 5,000 žmonių (per visą Lietuvą neišbraukiant mažų kaimų), tada būtų, manyčiau, visiškai kitokios spalvos šios apklausos.

 3. Tas Tas rašo:

  Itin maža apklausos apimtis gali būti statistiškai/metodiškai per maža visumos reprezentacijai.Tad ir apibendrinimai t.b.su atitinkama išlyga.

 4. Petras Petras rašo:

  Apie kokį rinkėjų pasitikėjimą V.Uspaskich,V.Gapšio ar R.Pakso V.Mazuonio atžvilgiu politologai kalba ? Jų niekas nerinko , o vienmandatės tai ir parodo ,kas turi asmeninį pasitikėjimą,o kas – ne.

 5. Petras Petras rašo:

  Ir tie , kurių niekas nerinko – dabar sprendžia,kokia bus vyriausybė…
  Kompetencija – ką gali iš savo tarpo DP pasiūlyti kultūros ministru ? Gal sportininką ?

 6. jusu jusu rašo:

  apklausa nereikalinga ir apgaulinga-geriausia apklausa balsavimas per seimo rinkimus,ten balsavusiu skaicius ne is lubu imtas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...