2013 Gegužės 06

Apklausa: nuo Rusijos nutolome, prie Vakarų dar nepriartėjome

veidas.lt

Praėjusią savaitę sukako devyneri metai nuo tada, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Nuo 2004 m. iki dabar mūsų valstybė iš ES jau gavo maždaug 30 mlrd. Lt finansinės paramos.

Šalies gyventojai tą tikrai pajuto ir labai vertina. Iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos susidaro įspūdis, kad Lietuvos gyventojai yra didžiuliai eurooptimistai ir net ES gerbėjai, mat net 77 proc. respondentų mano, jog Lietuvai narystė ES davė labai daug naudos. Kad naudos nedavė ar net pridarė žalos, yra įsitikinę tik 6 proc. apklaustųjų.
Kartu pasidomėjome, ką respondentai mano apie mūsų valstybės judėjimo trajektoriją, kitaip tariant, į kurią pusę po nepriklausomybės atkūrimo juda mūsų valstybė ir kur šiandien esame atsidūrę. Net keturi penktadaliai apklaustųjų mano, kad Lietuva nuo Rusijos ir kitų NVS šalių jau stipriai nutolusi, bet iki Vakarų ir Šiaurės Europos šalių dar nepriartėjusi. Kad Lietuva ir šiuo metu panašesnė į Rusiją ar kitas NVS šalis, įsitikinę vos 1,6 proc. apklausos dalyvių, 17 proc. linkę manyti, kad Lietuva labiau panaši į Vakarų ar Šiaurės Europos valstybes. Taigi per 23-ejus metus pasiekta pažanga ne tokia ir maža.

Nuo Lietuvos įstojimo į ES praėjo devyneri metai. Jūsų vertinimu, ar ši narystė Lietuvai davė daug naudos? (proc.)

Taip, labai    77
Taip, šiek tiek    15,8
Ne, beveik nieko nedavė    4,6
Pridarė daug žalos    1,4
Nežino    1,2

Jūsų nuomone, Lietuva šiuo metu…  (proc.)

Nuo Rusijos ir kitų NVS šalių nutolusi, bet iki Vakarų ir Šiaurės Europos šalių dar nepriartėjusi    79,6
Labiau į Šiaurės Europos valstybes panaši šalis    10,6
Labiau į Vakarų Europos šalis panaši valstybė    6,4
Nežino / Neturi nuomonės    1,8
Labiau į NVS šalis panaši valstybė    1
Labiau į Rusiją panaši valstybė    0,6

Šaltinis: „Veido“ užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. balandžio 25–29 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...