2013 Spalio 01

Apklausa: gyventojų nuomone, didelių nuolaidų “Gazpromui” daryti nereikėtų

veidas.lt


Premjeras Algirdas Butkevičius tikina, kad šiuo metu vyksta derybos su Rusijos dujų monopolininku “Gazprom” ir jos esą baigsis iki šildymo sezono pradžios. Bet štai prezidentė Dalia Grybauskaitė atkreipia dėmesį, kad jokių derybų nėra, yra tik “Gazpromo” pateikti norai, daugumos kurių neįmanoma įgyvendinti. Premjeras vis dėlto mano, kad jei norime pigesnių dujų, kažkokių nuolaidų “Gazpromui” turėtume padaryti. O kokios nuomonės šiuo klausimu yra Lietuvos gyventojai?
Kaip paaiškėjo “Veido” užsakymu tyrimų bendrovei “Prime consulting” atlikus naujausią sociologinę apklausą, daugiau nei trys ketvirtadaliai apklaustųjų mano, kad vieną kitą smulkią nuolaidėlę padaryti galime, bet strateginių interesų atsisakyti neturėtume. Dar daugiau nei penktadalis įsitikinę, kad “Gazpromui” negalima daryti jokių nuolaidų, ir tik 1,2 proc. apklaustųjų mano, kad dėl pigesnių dujų Lietuva “Gazpromui” turėtų daryti dideles nuolaidas.
Kartu respondentų teiravomės, kokio kuro Lietuva savo šildymo ūkyje turėtų naudoti daugiausiai. Susumavus atsakymus paaiškėjo, kad du trečdaliai apklaustųjų pasisako už biomasę, malkas ir atsinaujinančius šaltinius, o ketvirtadalis – už dujas.

Formaliai šiuo metu vyksta Lietuvos derybos su koncernu “Gazprom”. Jūsų nuomone, ar norėdama pigiau pirkti dujas Lietuva turėtų daryti didelių nuolaidų “Gazpromui” ir gal net atsisakyti strateginių savo interesų? (proc.)

Vieną kitą nuolaidėlę padaryti galime, bet strateginių interesų atsisakyti – ne    76,6
Ne, jokių nuolaidų    21,2
Taip    1,2
Nežinau / neturiu nuomonės    1

Jūsų vertinimu, kokio kuro Lietuva savo šildymo ūkyje turėtų naudoti daugiausiai? (proc.)

Biomasės    37
Kita (elektros, atsinaujinančių šaltinių, malkų)    28,4
Dujų    24,6
Akmens anglių    3,4
Geriausia šilumą gaminti deginant šiukšles    2,6
Nežinau / neturiu nuomonės    2,2
Mazuto / orimulsijos    1,8

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. rugsėjo 23–25 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...