2012 Kovo 22

Valdemaras Valkiūnas

Apie Velykas ir gerąjį carą

veidas.lt


Liūdna konstatuoti, jog artėjant šv. Velykoms Lietuvos visuomenę purto nesantaikos ir skandalų drugys. Kol valdantieji užsiėmę santykių aiškinimusi, degalų, šildymo, elektros, maisto produktų kainos nesustodamos auga, varydamos į neviltį didelę dalį paprastų piliečių.
Kuo galima pasitikėti, kai abi pusės neteisios ir kalbomis apie teisingumą maskuoja savo egoistiškus interesus? Lietuvos žmonės visoje šioje istorijoje tapo niekam nebeįdomūs ir nereikalingi, o politikai pamiršo prieš ką jie turi didžiausią atsakomybę.

Šis užmaršumo ir neatsakingumo pavyzdys yra tik detalė visame bendrame Lietuvos paveiksle, kuriame jau seniai trūksta šviesių spalvų. Valstybėje vyrauja liberalumo sukelta vertybinė krizė, skelbianti laisvę be atsakingumo, teises be pareigų, autoritetų ir tradicijų niekinimą, tautiškos tapatybės slopinimą ir kosmopolitizmą. Visuomenėje, partijose ir valstybinėse institucijose prilindę įvairaus plauko liberalų, eurofederalų, radikalų, kurie, vedami savo įsitikinimų, kuria chaosą ir suirutę mūsų valstybėje.

Dažnai nematoma, kaip vienas ar kitas individualus sprendimas pakeis visos sistemos kryptį ir sąlygas, todėl sprendimai valstybėje priimami lengvabūdiškai, apsimetant, jog niekas dėl to nenukentės. Puikus to pavyzdys yra Velykų simbolis – kiaušiniai. Ar Lietuvos žmonės žino, dėl ko jų kaina pabrango kone dvigubai? Juk viskas prasidėjo nuo, atrodo, protingo sprendimo gerinti vištų laikymo sąlygas ir suvienodinti taisykles visoje ES. Tačiau sprendimui įsigaliojus Lietuvos verslininkai puolė vaikytis pelno ir staiga ėmė viską vežti į užsienį, pamiršę savo nuolatinius pirkėjus gimtojoje šalyje. Individualizmas ir neatsakingas ES įsakymų vykdymas skaudžiai kerta antru lazdos galu.

Kita aktuali tema – dyzelino priedų istorija. Vėlgi, aklai vaikantis ES direktyvų padaryta apmaudi klaida ir priimtas reikalavimas, galintis pabranginti dyzeliną arba netgi sugadinti jį naudojančius automobilius. Kur buvo valdininkų atsakingumas bei sąmoningumas, kai jie aklai ir su klaidomis patvirtino ES direktyvas?  Laikas pamatyti, kad blogi ne tik Lietuvos valdžios bajorai, bet ir mūsų besąlygiškai mylimas caras Briuselyje. ES kuriama politika skirta nutautinti ir nuskurdinti, išsikraustyti iš gimtosios tautos į pvz. Vokietiją, kur vis dar yra darbo vietų, sukurtų mūsų visų sąskaita.

Niekaip nesuprantu, kaip neseniai susikūrę Europos federacijos šalininkai Lietuvoje gali teigti, jog giliau integravusis į ES padidės Lietuvos politinė sprendimo galia. Jau dabar ji yra beveik niekinė, mes patys nedaug ką galim nuspręsti. Tenka konstatuoti, kad konservatorius, socialdemokratus, liberalus bei kai kurias opozicines partijas vienija bendras potraukis ES propaguojamam liberalizmui, kosmopolitizmui ir valstybės interesų pamynimui.

Kaip pavyzdį galiu pasitelkti konservatorių stumiamą globaliosios Lietuvos strategiją 2030, kuri labai patiks stambiųjų tarptautinių korporacijų vadovams. Strategija užtikrintų, jog Lietuva bus neturinti vertybių pilkoji zona, perėjūnų kiemas pačioms įvairiausioms verslo iniciatyvoms, prekėms, produktams bei eksperimentams. Pamiršus, kad tautos pagrindas yra vertybės ir tvirta tapatybė, išnykimas bus tik formalumas. Juk liberali logika teigia – ,,palikime viską sureguliuoti laisvai rinkai ir konkurencijai”. Jau esu rašęs, į kokias konkurencines sąlygas yra patekusi ES, atvira ir laisva zona vergų darbu pagamintoms prekėms iš Kinijos ar Kambodžos. Tačiau, užliūliuota laisvos konkurencijos ir atvirų sienų lozungų, visa sąjunga nesustabdomai ritasi į ekonominę bei politinę bedugnę.

Atėjo laikas antisisteminei, antimafijinei pertvarkai, nes sistema yra užteršta, supuvusi, ištižusi ir ėdama savanaudiškumo. Fragmentiškas ir siauras matymas verčia siekti naudos šiandien, pamirštant grėsmes rytoj. Neatsakingas, laisvas ir liberalus individualizmas griauna valstybės, kaip kolektyvinės bendruomenės, pamatus, sutrauko ryšius tarp teisių ir pareigų. Negalima nešti į klėtį grūdų, jei tenai pilna prisiveisę pelių. Taip ir su valstybe – net jei kartais ketinimai geri, tačiau bendras savanaudiškumas ir atsakomybės prieš valstybę stoka sugriauna bet kokius gerus veiksmus. Mums visiems reikia apsivalyti, atlikti kruopštų pavasarinį tvarkymąsi.

Valdemaras Valkiūnas yra nepartinis Seimo narys, išrinktas vienmandatėje Biržų – Kupiškio apygardoje. Dalyvauja Europos reikalų,  Ekonomikos komiteto, Antikorupcijos komisijos veikloje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. valerija valerija rašo:

  ar cia tas Valkiunas, kuris bijojo dalyvauti antikorupcines komisijos darbe, o dabar darosi sau reklama? Pirmiausia apsivalyk pats ,neypatingai gerbiamas parlamentare!!!

 2. Ignas Ignas rašo:

  Čia ne to pono rašytas tekstas. Valkiūnas sakinio suregzti nesugeba, pažiūrėkite patys: http://www.pukas.lt/pukas-tv/laidos/kontaktas/1307-kontaktas-20120319.html

 3. Anonimas rašo:

  Kaip uzsidirbti pinigu namuose internetu

  Viename iš skelbimų perskaičiau apie šį darbą ir nusprendžiau pabandyti. Skelbimas sudomino galimybe per kelias savaites užsidirbti pakankamai pinigų, įdedant tik dvylika litų. Iš pradžių nepatikėjau, bet vistiek perskaičiau. Taigi, skelbimai.tv/tag/skelbimas.html”>skelbimas siūlė persiųsti po 2 litus į kiekvieno sąraše esančio asmens banko sąskaitą, paskui išbraukti pirmą sąskaitos numerį ir įrašyti savo sąskaitos numerį į paskutinę šeštą eilutę, ir patalpinti šį straipsnį kaip įmanoma daugiau forumų ir skelbimų (200 forumų, skelbimų, elektroninių laiškų – tai užtikrinantis skaičius).

  Supratau, kad apgaulės čia nėra. Be to, pervedęs šešiems žmonėms po 2 litus, pat nieko neprarasiu, galų gale pradžiuginsiu kitą. Ir ryžausi pabandyti. Ir man pavyko!!!!!!
  Po kelių dienų man į sąskaitą pradėjo kauptis taip reikalingi pinigai… Dar sykį sau pripažinau, kad tai veikia. Per porą savaičių susikaupė apie 2000 litų, po trijų savaičių prisidėjo dar apie 2000 litų. Dabar jau turiu uždirbęs 4000 litų, po pusantro menesio turėtų būti apie 16000 litų. Ir ši suma po truputį toliau didės. O prasidėjo tik nuo 12lt.

  Noriu su Jumis pasidalinti informacija, kaip tai veikia, nes tai naudinga mums abiem. Aš Jums pažadu, jeigu Jūs tiksliai seksite mano instrukcijas ir neturėsite vilčių gudrauti, jus pradėsite gauti daug daugiau pinigų, negu tikitės, per daug nesistengdami.

  Siūlau perskaityti šią informaciją porą kartų ir išsaugoti savo kompiuteryje, sekti instrukciją ir pinigai ateis. Juk tai paprasta!!! Patys suprantate, kad tai absoliučiai legalu, tai tik bankinė pinigų pavedimo operacija, ir Jūsų indėlis yra tik 12 litų ir pora valandų internete. Jūs niekuo nerizikuojate ir nieko neprarandate, tiesiog pasitikite kitais žmonėmis, ir taip pradžiugindami kitus, patys uždirbate. Tai tikrai veikia!!! Atkreipkite dėmesį: tiksliai sekdami šią paprastą instrukciją, Jūs uždirbsite daug – per kelis mėnesius 60000 litų ir dar daugiau bus Jūsų. Visa tai sekmingai veikia dėl dalyvių sąžiningumo.

  Tėra trys paprastos taisyklės:

  1. Jei dar neturite, Jums reikia atsidaryti sąskaitą bet kuriame Lietuvos banke.
  2. Pirmiausia Į žemiau esančią 6 banko sąskaitą perveskite 2 litus. Po to perveskite po 2 litus ir į sekančias banko sąskaitas. ( jei bankas praso nurodyti gaveja, iveskite pakartotinai ta pacia banko saskaita )Visa tai ivykdę, Jūs padarote paslaugą, gražų gestą, ir taip pat prašote teisėtos paslaugos, už kurią mokate.

  1. LT587300010128949066
  2. LT154010042300576369
  3. LT307300010113834351
  4. LT980075800064721767
  5. LT187300010109745823
  6. LT537044060007733730

  O dabar išbraukite iš sąrašo nr. 1 sąskaitos numerį, perneškite visas sąskaitas vienu eilės numeriu į viršų, o į atlaisvintą nr. 6 eilutę įrašykite savo banko sąskaitos numerį.

  3. šį mano laišką keiskite kaip norite, bet išlaikykite pagrindinę idėją, išplatinkite šitą straipsnį kaip įmanoma daugiau (aš jums siūlau bent dviejuose šimtuose, kad užsitikrintumėte didelį uždarbį, kuris Jums taip reikalingas) straipsnių ,forumų ir naujienų juostų, skelbimuose arba asmeniniais laiškais – kuo daugiau informacijos pasklis apie šį straipnį, tuo didesnes bus Jūsų pajamos! Jos tiesiogiai priklauso nuo Jūsų ir tai turbūt yra džiugiausia dalis. Tiesiog Jums nereikia prakaituoti, vargti, keikti blogo gyvenimo – pasidalindami dosnumu, jūs sulaukiate šimteriopo dosnumo.

  Šis internetinis verslas sėkmingai gyvuoja ir klesti del dalyvių sąžiningumo ir rimtumo. Todel viską atlikite kruopščiai ir nepagailėkite 12 litų, nes Jums tai atsipirks su kaupu. Žmonės tik tada bus sotūs, kai pamaitins vienas kitą.
  Nėra ko prarasti – tik 12 litų, ir kelios valandos nesunkaus darbo internete!!!
  Užsiimkite tuo dabar, tiesiog nėra ko atidėti rytdienai. Tai paprasta ir pelninga. Juk yra dėl ko, taip?

  O štai kaip Jūs uždirbate:

  Mokyklinė aritmetika: sakykim iš 200 laiškų ar straipsnių aš gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas), tai reiškia aš uždirbsiu 10 litų būdamas šeštoje sąrašo pozicijoje.
  Dabar šitie 5 žmones išplatina dar po 200 pranešimų su Jūsų sąskaitos numeriu jau 5 pozicijoje. Pastariesiems taip pat atsako tik po 5 žmonės – tai jau 500 litų į sąskaitą. Toliau šie 25 žmonės dar 200 kartų talpina šį pasiymą su Jūsų sąskaitos numeriu nr. 4 pozicijoje ir atsako vėl tik 5 žmonės – Jūsų pajamos jau 2500 lt. Toliau šitie 125 žmonės, patalpina po 200 pranešimų, į kuriuos taip pat atsako tik 5 žmnonės. Jums tai duoda 12500 litų pajamų (Jūs 3 pozicijoje).

  Toliau dar įdomiau: šitie 625 žmonės 200 kartų skirtinguose skelbimuose patalpina Jūsų sąskaitos numerį nr. 2 pozicijoje, atsako vėlgi po 5 žmones – tai 62500 litų. Paskaičiuokite, kiek daug galite uždirbti.Juk įspūdingas skaicius!!. Šiame versle svarbiausia būti sąžiningam, kitaip nieko nesigaus. Ar Jūs galite įsivaizduoti, kiek žmonių kasdien visame pasaulyje prisijungia prie interneto ir skaito šitą straipsnį, kaip ir Jūs?! Kiekvieną dieną internete pasirodo nuo 200 iki 500 naujų vartotojų, ir toliau jų skaičius nuolat auga!!! Iš tiesų tai didelė galimybė daug užsidirbti, nesugaištant daug laiko ir daug neišleidžiant. Bet kokiu atveju verta. Gyvenimas per trumpas, kad tokį sansa praleistumete.Man pasiseke,pasisiseks- ir Tau!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...