2011 Balandžio 19

Politika

Apie atsistatydinimą nesvarsto

veidas.lt

Po Vizgirdo Telyčėno pasitraukimo iš policijos generalinio komisaro posto pasipylė pranešimai apie neblaivius pareigūnus, tačiau vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis tikina, kad padėtis sistemoje gerėja, tad jis apie atsistatydinimą nė nesvarsto.

Apie tai, kad Vidaus reikalų ministerijai (VRM) vadovaujantis liberalcentristas R.Palaitis turėtų prisiimti asmeninę atsakomybę už girtų pareigūnų siautėjimą, prabilta po vasario 13 dieną Lietuvą sukrėtusios avarijos. Tada neblaivus Trakų policijos patrulis Sigitas Šostakas greitkelyje prie Elektrėnų mirtinai sužalojo žinomus Kauno medikus Rimgaudą ir Vidą Žukus. Po savaitės užgeso dar vienos per šią avariją nukentėjusios aukos gyvybė.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos atsistatydino tuometis policijos generalinis komisaras V.Telyčėnas, rašo “Lietuvos žinios”.

“Dabar reikia dirbti ir taisyti padėtį sistemoje”, – tuomet pareiškė R.Palaitis. Tačiau nuo to laiko pranešimų apie neblaivius pareigūnus padaugėjo.

Pagal Policijos departamento pateiktą sąrašą atsistatydinus V.Telyčėnui buvo pradėti penki tarnybiniai patikrinimai dėl neblaivių pareigūnų. Bene aukščiausio rango pareigūnas sulaikytas balandžio 15 dieną Panevėžio rajone. Tai Kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo valdybos skyriaus viršininkas Darius Kiaušas. Jis ne tarnybos metu, kaip įtariama, neblaivus vairavo automobilį “Volkswagen Caravelle”. Pasitikrinti blaivumą D.Kiaušas atsisakė. Kol atliekamas tarnybinis patikrinimas, pareigūnas nušalintas nuo tarnybos.

Praėjusį savaitgalį įkliuvo du pareigūnai: šeštadienį – neblaivus Rokiškio areštinės postinis, sekmadienį – neblaivus vairavęs Pagėgių rinktinės Vileikių užkardos pasienietis.

Tačiau R.Palaitis tikina, kad padėtis jo vadovaujamoje sistemoje gerėja.

“Tokių pranešimų daugėja, nes policija pati tvarkosi. Neslepiame negerovių, o juk ir anksčiau tokių dalykų būdavo”, – teigė ministras.

Anot ministro, jo ir naujojo policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio iniciatyva sukurta speciali grupė, kuri nuolat tikrina pareigūnus, “rodo, kad mes stengiamės kovoti su negerovėmis ir nebijome jų viešinti”.

Ministrui pritarė ir policijos generalinis komisaras S.Skvernelis.

“Imamės visų priemonių geram pareigūnų darbui užtikrinti. Mūsų tikslas – kad į sistemą ateitų patikimi žmonės. Tam visų pirma reikalinga motyvacija. Ją ir stengiamės užtikrinti”, – sakė jis.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas savo ruožtu teigia, kad apie R.Palaičio nekompetenciją kadrų srityje kalbėta dar 2009 metais.

“Į policiją, kur turėtų būti itin griežta atranka, ateina dirbti nemažai nepatikimų žmonių. Ko čia stebėtis, kad jie sulaikomi neblaivūs. Ministras nieko nedaro, kad situacija keistųsi”, – teigė V.Bakas.

Pasak jo, visi R.Palaičio veiksmai tėra parodomieji, toks buvo ir viešas pareiškimas po minėtos kraupios avarijos, kuri privertė atsistatydinti V.Telyčėną.

“Iš esmės jį privertė atsistatydinti ministras, perkėlė kaltę ant svetimų pečių. Juk iškart po avarijos R.Palaitis viešai pasakė, kad V.Telyčėnui reikia galvoti apie pasitraukimą. Tai tebuvo jo grandiozinis šou”, – sakė V.Bakas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...