2010 Balandžio 21

Celiulitas

“Apelsinas”, kurio reikia atsikratyti

veidas.lt

Celiulitas ir limfos sąstovis – ne tik grožio problemos. Anot vokiečių mokslininkų, limfos sąstovis gali būti ta priežastis, kuri kliudo atsikratyti antsvorio ir net padeda jam kauptis. Ką gi daryti?

Kas nutiko, kad daugeliui žodis “apelsinas” asocijuojasi ne su sultingu vaisiumi, o su celiulitu, tai yra odos defektu ir viso kūno nelaime, dar vadinama apelsino žievele. Celiulitas – tai struktūriniai poodinio riebalinio sluoksnio pasikeitimai, kurie sutrikdo mikrocirkuliaciją ir limfos atitekėjimą bei ištekėjimą. Nors Lietuvoje limfos sąstovis audiniuose ir celiulitas laikomi tik kosmetine, tai yra grožio, problema, pažangūs vakariečiai mano kitaip.

Užburtas ratas

Limfostazė gali pasireikšti kiekvienam. Limfos tekėjimą gali sustabdyti ir ilgas sėdėjimas prie rašomojo stalo, autobuse ar lėktuve. Limfos klampumas gali padidėti dėl netinkamų maitinimosi įpročių. Sutirštėjusi (klampi) limfa negali normaliai cirkuliuoti ir tam tikrose kūno vietose ima kauptis riebalinis audinys. Susidaro užburtas ratas: blogai tekanti limfa nepašalina iš organizmo kenksmingųjų medžiagų, organizmas šias medžiagas ima kaupti riebaliniame audinyje. Riebalinis audinys tampa tarsi toksinų sandėliu. Taigi organizmo intoksikacija skatina riebalinio audinio vystymąsi. Todėl neišsprendus limfos sąstovio ir toksinų pašalinimo iš audinių klausimo, sunkiau atsikratyti antsvorio.  Staiga numetus svorio, jis vėl greitai atauga. Tai vyksta ne tik todėl, kad organizmas stengiasi sukaupti atsargų, bet ir dėl to, jog lieknėjant išsiskiria daug organizme tūnojusių toksinų, o negalėdamas greit su jais susitvarkyti organizmas ginasi vėl kaupdamas riebalus.

Limfotakai neigiamos įtakos turi stresas, mat jį patiriant daugiau kraujo priplūsta į galūnes, o vėliau apie 10 proc. jo į širdį grįžta ne venomis, o patenka į limfotaką. Limfostazę gali lemti tiek per didelis, tiek per mažas fizinis aktyvumas, staigi temperatūrų kaita. Dėl to atsiranda ir celiulitas, ir apelsino žievelė, ir patinimai, pabrinkimai, ima kauptis antsvoris, kuris gražiuoju nepasiduos dietoms, kol neišvarysite priežasties – celiulito sandėliukuose besikaupiančių toksinų.

! Periferijoje besikaupiančią limfą išstūmus į stambiąsias limfagysles, organizmui įduodamas puikus ginklas, kuris pats geba susidoroti su limfos ir riebalų sandėliukuose tūnančiais toksinais. Kas gali padėti?

Gali padėti LPG
Celiulitui gydyti ir optimaliems kūno kontūrams formuoti sukurtos neinvazinės metodikos. Viena jų – šiuolaikinė estetinės medicinos technologija, vadinama endermologija. Paprasčiau tariant, tai limfodrenažinis masažas.

Kas tas limfodrenažinis masažas LPG aparatu? Audiniai, veikiant neigiamam slėgiui,  šiek tiek įtraukiami į aparatą. Tuo pat metu teigiamą slėgį sukuria besisukantys voleliai, jais oda ir poodinis audinys veikiami mechaniškai. Tai stiprina jungiamojo audinio struktūrą ir gerina limfos drenažą.

Atliekant limfodrenažinį masažą naudojama 40 gydomųjų programų. Itin gerai šiuo aparatu naudotis prieš ir po riebalų nusiurbimo (liposakcijos) ir kitų operacijų, po kurių lieka operacinių randų ir paburkimų.
Įrodyta, kad atlikus 14 procedūrų probleminių kūno vietų – sėdmenų, šlaunų, pilvo – apimtys sumažėja nuo 6 iki 10 cm. Taigi jei norite   pavasarį džiaugtis sveikata ir pagražėjusiomis formomis, siūlome išbandyti limfodrenažinį masažą LPG aparatu.

Pasitelkus LPG techniką pasiekiama šių rezultatų:

  • pagerėja kraujo apytaka
  • sumažėja poodinis riebalinis sluoksnis
  • sustangrėja suglebusi oda
  • šalinami patinimai
  • pagerėja poodinio audinio struktūra
  • ne tik sumažėja išoriniai celiulito požymiai, bet ir gydoma pati liga – celiulitas
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...