2014 Kovo 03

Apdovanotas keturioliktas Metų vadovas prisipažino vadovaujantis pagal krikščionišką moralę

veidas.lt


„Vadovaudamas su kitais elgiuosi taip, kaip norėčiau, kad kiti elgtųsi su manimi. Ir šitai tikrai veikia“, – sakė Petras Masiulis, bendrovės „Tele2“ generalinis direktorius, kurį solidi mokslo ir verslo atstovų komisija išrinko geriausiu 2013 metų vadovu.

Jam, kaip ir ankstesniems savaitraščio „Veidas“ paskelbtiems trylikai Metų vadovų, buvo įteiktas diplomas bei skulptūra „Žmogus tiltas“.
Geriausio metų vadovo renginį globojanti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, sveikindama laureatą, šmaikštavo, kad žvelgdama į salę nežino, į katrą pusę žiūrėti, nes vienoje sėdi vienas Masiulis, kitoje – kitas. Ir abu – kaip vienas (P.Masiulis turi brolį dvynį Roką, kuris yra AB „Klaipėdos nafta“ vadovas; beje, R.Masiulis viename ankstesnių konkursų liko antras). Prezidentės žodžiais, abiejų brolių kuriama kokybė yra labai svarbi ir vertinga visai mūsų valstybei.
„Lietuvos sėkmės istoriją kuria aktyvūs, atsakingi ir atkakliai tikslo siekiantys žmonės. Šiandien mes pagerbiame vadovus, kurių įžvalga, gebėjimas dirbti greitai ir kokybiškai padeda kelti įmonės vertę ir kurti šalies gerovę, – sakė šalies vadovė. – Geras vadovas kuria ilgalaikę sėkmę. Toks lyderis daugeliui neįmanomą idėją paverčia konkurencinga preke ir geba pasiūlyti sąžiningą kainą. Taip kartu su juo laimi ir vartotojai.“
„Veido“ leidėjas dr. Algimantas Šindeikis priminė, kad Lietuvoje esama labai daug puikių vadovų, kurių įmonių rezultatai kyla, kurie sumoka daug mokesčių valstybei, tačiau dauguma jų, deja, nėra tiltai tarp verslo ir visuomenės. „Tie žmonės, kuriuos „Veidas“ išrenka geriausiais metų vadovais, yra daugiau nei tik geri verslininkai. Jie yra dar ir tikri valstybės patriotai, kuriems svarbu, kad žmonės neišsivaikščiotų iš Lietuvos. Toks yra ir šių metų laureatas“, – pabrėžė A.Šindeikis.
Pirmasis Metų vadovo rinkimų laureatas ir šiųmetės komisijos pirmininkas prof. Vladas Algirdas Bumelis pasidžiaugė: „P.Masiulis mums visiems padėjo tapti turtingesniems, nes jo įmonės pastangomis mums sumažėjo pokalbių kainos. Tai puikus pavyzdys, kai kapitalizmas leidžia laimėti ne tik įmonei, bet ir visiems žmonėms.“
„Veido“ vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas pastebėjo, kad Lietuvoje iš skirtingų lūpų dažnai girdime žodį „neįmanoma“. Jį dažnai taria ir vadovai, lyderiai. „Jie aiškina, jog neįmanoma vadovauti taip, kad visi būtų patenkinti. Jei būsi gerai vertinamas akcininkų, tada dantį grieš darbuotojai, jei įtiksi klientams, tada kabinėsis mokesčių inspektoriai, jei pasieksi maksimalų efektyvumą, tai atmosfera darbovietėje ir kolektyve bus užnuodyta. Taip nemažai vadovų tampa šių laikų vergvaldžiais, ir tai liūdina. Nors jie bando pateisinti save, bent yra neteisūs, – dėstė G.Sarafinas. – Sunku patikėti, bet yra vadovų, kurie sugeba pasiekti, kad visi būtų patenkinti. Ir šiais laikais, ir Lietuvoje. Toks yra mūsų išrinktasis geriausias metų vadovas P.Masiulis bei antroje vietoje likusi „Mars Lietuva“ vadovė Aušra Žemaitienė. Jų įmonių pelnas auga, klientų daugėja, efektyvumas didžiulis, taigi akcininkai patenkinti, bet patenkinti ir darbuotojai, taip pat ir klientai, ir net konkurentų klientai.“
Pats P.Masiulis sakydamas savo kalbą neslėpė susijaudinimo bei džiaugsmo ir kalbėjo taip paprastai, šiltai bei nuoširdžiai, kad kone kiekvieną sakinį apie pusantro šimto kviestinių svečių palydėdavo plojimais ar šypsenomis. O po renginio daugelis susirinkusiųjų sakė, jog šią kalbą reikėtų išspausdinti visą, kad kiti vadovai pamatytų, koks turėtų būti tikras lyderis.
Taigi, pateikiame P.Masiulio kalbos santrauką: „Kai sužinojau, kad mane išrinko, taip apsidžiaugiau. Ir visai ne dėl garbės, tikrai. Tiesiog kartais būna momentų, kai tau reikia tokio patvirtinimo. Man tai yra aiškus ženklas, kad kai žmogus dirba su meile, kai jis žino, ko nori, svajoja, kai jo širdis veržiasi paskui tikslą, tai Dievas jį laimina. Ir ne tik laimina, o ir tris keturis kartus padidina tai, ko tu siekei.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...