2010 Birželio 08

Santuoka

Ambasadoje Airijoje sudarytos santuokos dar ilgai kels problemų

veidas.lt

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) pripažįsta, kad problemų dėl ambasadose Airijoje sudarytų santuokų pripažinimo greitai išspręsti nepavyks.

“Ambasadose jau sutuoktų porų situacija Airijos institucijų suvokiama kaip problema, kuri bus deramai nagrinėjama ir sprendžiama. Airijos vyriausybė yra susirūpinusi šiuo klausimu, tačiau jis yra labai sudėtingas, ir jo sprendimo paieškos užtruks”, – BNS situaciją komentavo pranešė ministerija.

URM sako klausimą dėl Lietuvos ambasadoje Dubline sudarytų santuokų nepripažinimo Airijoje kelianti aukščiausiu lygiu. Lietuvos ambasadorius Vidmantas Purlys aptarė šį klausimą su Airijos socialinės apsaugos ministru, kuris pranešė, kad Airija ir toliau nepripažins ambasadose registruojamų santuokų.

Gegužę su vizitu Airijoje viešėjusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į šios šalies premjerą dėl galimybės šioje šalyje pripažinti teisėtomis tas santuokas, kurios yra registruojamos Lietuvos konsulinėse atstovybėse.

Kovo pradžioje Airija, kurioje yra gausi lietuvių bendruomenė, informavo, jog užsienio ambasadų Airijoje įregistruotos santuokos nėra pripažįstamos Airijoje kaip teisėtos, nes vadovaujantis Airijos teisės aktais konsuliniai pareigūnai nėra priskiriami prie įgaliotų pareigūnų, galinčių tuokti Airijoje.

Šios šalies pareigūnai ne kartą yra patvirtinę, jog nagrinėja, kaip padėti santuokas atstovybėse įregistravusioms poroms, tačiau tai sudėtingas klausimas, reikalaujantis Airijos teisės aktų keitimo.

Nuo kovo 10-osios Lietuvos ambasada Airijoje laikinai nebepriima naujų prašymų registruoti santuokas ambasadoje. Anot URM, jei santuokų pripažinimo problema nebus išspręsta, santuokos ambasadoje Dubline negalės būti registruojamos.

Lietuvos atstovybės užsienyje turi teisę registruoti santuokas nuo 2008-ųjų liepos 1-osios. Lietuvos ambasadoje Airijoje 2008-2010 metais įregistruotos 145 santuokos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...