2014 Spalio 15

Vadovas iš akademinio pasaulio

veidas.lt


Doc. dr. Alberto Šermoko vadovaujamai bendrovei „Asseco Lietuva“ turime būti dėkingi už sumažintą popierių šūsnį ir trumpesnes eiles. Jos informacinių technologijų sprendimai gerokai palengvino mums gyvenimą.

Vaiva Sapetkaitė

A.Šermokas save vadina universiteto žmogumi, perėjusiu į verslą. Jis stengiasi išsaugoti savo, kaip specialisto, įgūdžius, tad būdamas bendrovių „Asseco Lietuva“ ir „Sintagma“ generaliniu direktoriumi dar dėsto Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (VU MIF).
„Tai yra žmogus, dėl kurio neturiu problemų. Jis pareigingas, visada laiku ir sąžiningai atlieka darbus. Jei kyla problemų, išsprendžia jas savarankiškai, – A.Šermoką apibūdina VU MIF Programų sistemų katedros vedėjas prof. dr. Romas Baronas. – Tai mielas žmogus, su kuriuo lengva bendrauti. Jis jau daugelį metų dėsto geografines informacines sistemas ir studentai noriai renkasi šį dalyką.“

Vadovas su akademiniu šleifu

„Žiūrint į kilmę, man arčiau yra specialisto darbas, bet pagal socialinį aktyvumą – jei emigruoji į vadybinę veiklą, iš jos nebeišeini. Tik mūsų sritis gera – čia abu dalykai dera“, – sako A.Šermokas ir prideda, kad į informacinių technologijų įmonių vadovus žiūrima kaip į specialistus, turinčius padėti susivokti, patarti dėl technologijų, tad derinti abi veiklas nesunku.
Beje, A.Šermokas – ne vienintelis dirbantis ir įmonėje, ir universitete, tad įmonė glaudžiai susijusi su universitetu. Tą patvirtina ir R.Baronas, pabrėždamas, kad puiku, jog įmonė tolerantiška universitete dirbantiems darbuotojams (vien jo vadovaujamoje katedroje yra bent penki nuolat dirbantys dėstytojai). „Supranta, kad mūsų bendras reikalas yra parengti pamainą, jaunus žmones. Taip elgtųsi toli gražu ne kiekvienas vadovas“, – mano profesorius.
Net įmonės kilmė glaudžiai susijusi su universitetu (pagrindiniai vadovai buvo iš VU MIF), tad akademinis šleifas palieka savo pėdsaką. Tai turi pliusų, nors yra ir minusas – akademiniame pasaulyje nėra verslui būdingos agresijos.
„Galvoji, kad viskas remiasi diskusija, argumentavimu, įrodymu, o versle veikia kitokie dėsniai – proaktyvumo, konkurencijos, agresijos. Mes atsinešame stipresnius bendradarbiavimo, sprendimų paieškos per diskusijas principus“, – lygina A.Šermokas.
Taigi šį vadovą galima pavadinti deleguojančiu, demokratišku ir, kaip ir pridera matematikui, apskaičiuojančiu visus „už“ ir „prieš“. „Aš tikiu tuo, ką darau. Tai vienas pagrindinių mano principų. Tikiu tuo, ką darau, be to, moku argumentuoti“, – apibendrina A.Šermokas.
Pasak jo, geriau nesivadovauti principu „aš taip noriu, todėl taip darysi“, o ieškoti geriausio sprendimo. Kai taikoma tokia metodika, daugmaž visi supranta, kad priimtas sprendimas tinkamiausias.

Vietiniai vadovai – vietinėms rinkoms

Asociacijos „Infobalt“ vykdomasis direktorius Edmundas Žvirblis primena, kad ši įmonė buvo viena iš penkiolikos narių, įsteigusių asociaciją. Pasak jo, tai parodo tam tikras jos vertybes, verslo tradiciją. „Be to, tiek metų rinkoje išlikti tarp lyderiaujančių kompanijų – sudėtinga. Įmonė nuėjo ilgą kelią ir tikrai patenka į svarbiausių Lietuvos informacinių technologijų įmonių sąrašą“, – įsitikinęs E.Žvirblis.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-39-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...