2011 Gegužės 23

“Al Qaeda” lyderis susijęs su nužudymu

veidas.lt

REUTERS

Naujasis “Al Qaeda” lyderis egiptietis kovotojas Saifas al Adelis (Saif al-Adel) susijęs su JAV žurnalisto Danielio Perlo (Daniel Pearl) nužudymu Pakistane 2002 metais, pranešė JAV pareigūnai, tiriantys žurnalisto žmogžudystę.

2002 metais sausio mėnesį “The Wall Street Journal” žurnalistas buvo pagrobtas Karačio mieste Pakistane, kur rinko informaciją apie islamo kovotojus.

Žurnalistui buvo nukirsta galva.

Tyrėjai išsiaiškino, kad S. al Adelis aptarė D. Perlo pagrobimą su Chalidu Šeichu Mohamedu (Khalid Sheikh Mohammad), kuris kaltinamas 2011 metų Rugsėjo 11-osios išpuolių JAV organizavimu.

“K. Š. Mohamedas Federaliniam tyrimų biurui JAV sakė, kad S. al Adelis davė nurodymus įvykdyti “Al Qaeda” operaciją, kuri numatė žurnalisto pagrobimą”, – teigė pareigūnai pranešime, kuris buvo išspausdintas sausio mėnesį.

Tai, kad S. al Adelis yra susijęs su žurnalisto nužudymu, parodo ilgalaikius “Al Qaeda” ir kovotojų Pakistane ryšius. Kovotojai organizuoja išpuolius ne tik šiaurės vakarų teritorijoje netoli Afganistano sienos, bet ir didžiuosiuose Pakistano miestuose.

Pasak JAV pareigūnų, “Al Qaeda” lyderis taip pat prisidėjo prie išpuolių prieš JAV ambasadas Kenijoje ir Tanzanijoje 1998 metais.

1990 metais S. al Adelis įkūrė “Al Qaeda” narių apmokymo stovyklas Sudane ir Afganistane.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...