2010 Gruodžio 19

Baltarusija

“Adekvatus” opozicijos atsakas

veidas.lt

Kandidatas į Baltarusijos prezidentus Grigorijus Kostusevas pabrėžė taikų sekmadienio vakarą numatytos opozicijos protesto akcijos pobūdį, bet neatmetė galimybės, kad per ją gali būti panaudota jėga.

“Jeigu valdžia griebsis kovos jėgos metodų, mes reaguosime adekvačiai”, – pareiškė G.Kostusevas žurnalistams rinkimų apylinkėje, kai pabalsavo už save.

53 metų G.Kostusevas yra didžiausios tautinės partijos – Baltarusijos liaudies frontas, kuriai priklauso nuo 1989 metų, vadovo pavaduotojas.

Jis žada atkurti sieną su Rusija ir panaikinti rusų kalbai valstybinės kalbos statusą.

G.Kostusevas griežtai kritikuoja ne tik A.Lukašenką, bet ir kitus opozicijos lyderius – buvusį užsienio reikalų ministro pavaduotoją Andrejų A.Sanikovą ir poetą Vladimirą Nekliajevą, vadindamas juos Rusijos “statytiniais”.

“Pagrindinis scenarijus šiandien vakare – taiki akcija. Bet mes turime būti pasirengę tam, ko gali griebtis valdžia: jau yra jėgos struktūrų teigimų, kad “skandins”, ir yra faktų, kad areštuoti mūsų aktyvistai”, – sakė kandidatas.

Drauge jis paragino Minsko gyventojus ateiti sekmadienio vakarą į vieną sostinės centrinių aikščių.

G.Kostusevas paragino teisėsaugos institucijas lakytis kuo korektiškiau ir kad kartą pabrėžė, kad opozicijos kandidatai į prezidentus ketina surengti takią akciją.

Jis teigia, kad “tai bus ne vienos dienos akcija”, per kurią, taip pat ir jos organizatoriai, ketina paraginti Baltarusijos gyventojus rengti streikus ir tęsti protesto akcijas regionuose.

“Partijų, visuomeninių organizacijų atstovų provokacijų nebus”, – dar kartą pabrėžė kandidatas ir pridūrė, kad “aš veikiau laukčiau jėgos struktūrų provokacijų”.

Komentuodamas galimą įvykių raidą šį vakarą G.Kostusevas neatmetė galimybės, kad Minsko Spalio aikštę, kur opozicija ketina surengti protesto akciją, bus apsupę teisėsaugos institucijų darbuotojai, ir demonstrantams nebus galimybės ten susirinkti.

Apskritai demonstrantai ketina per taikią akciją ginti savo sampratą apie rinkimų rezultatus, pareiškė kandidatas. Jis įsitikinęs, kad už jį balsuos apie 30 proc. rinkėjų.

“Esant skaidriems rinkimams už mane balsuotų apie 30 procentų rinkėjų”, – sakė G.Kostusevas.

Drauge jis neabejoja, kad valdžia griebsis klastočių skaičiuojant balsus, ir teigia esąs įsitikinęs, kad balsų klastojimo būta jau per išankstinį balsavimą.

“Remiantis naujausiu pranešimu iš Mogiliovo, Elektrotechnikos koledžo studentai išrikiuoti buvo vedami balsuoti, ir dėstytojai stebėjo, už ką jie balsuoja”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...