2014 Gegužės 29

Abiturientų bei jų tėvų viltys ir studentų realybė

veidas.lt

BFL

Dažnai visuomenės ir artimųjų nuomonės paskatintos abiturientų viltys stojant į tam tikrą universitetą yra viena, visai kas kita – jau įstojusių ir ten besimokančių studentų požiūris į jį. Kas tarp jų bendra? Bendri rezultatai labai svarbūs tiek universitetui, tiek apie studijas jame svarstantiems jaunuoliams.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenys rodo, į kuriuos Lietuvos universitetus pernai labiausiai norėjo įstoti abiturientai. Pirmuoju pageidavimu įrašyti universitetai iš dalies atspindi būsimų studentų nuomonę, kokį universitetą jie linkę rinktis dar neparagavę jo mokslų.
Tad pagal būsimų studentų, baigiančių mokyklas, nuomonę, renkantis universitetą pirmauja Vilniaus universitetas. Į šią aukštąją mokyklą, LAMA BPO duomenimis, praėjusiais metais pirmuoju pageidavimu stojo beveik 6 tūkst. abiturientų.
Antroje vietoje – perpus mažiau pageidautas Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Trečioje – šiek tiek nuo pastarojo atsiliekantis Mykolo Romerio universitetas. Ketvirtoje – Kauno technologijos universitetas. Po jo eina Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Sąrašo pabaigoje – ne visai lietuviški universitetai, surenkantys tik kelias dešimtis svajojančiųjų ten studijuoti.
Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Paulius Baltokas pabrėžia, kad abiturientai aukštąją mokyklą, kurioje studijuoti nori labiausiai, renkasi pagal artimųjų rekomendacijas.
Tai iš dalies patvirtina “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės „Prime consulting“ atliktas didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų nuomonės tyrimas. Į klausimą, kuriame konkrečiai iš Lietuvoje veikiančių universitetų asmeniškai rinktųsi ar rekomenduotų savo artimiesiems, draugams studijuoti, net 19,8 proc. apklaustųjų atsakė, kad Vilniaus universitete.
Žinoma, nagrinėjant LAMA BPO ir apklausos duomenis, reikia nepamiršti, kad Vilniaus universitetas gali pasigirti ne tik garbingiausia istorija, bet ir plačiausia studijų pasirinkimo galimybe – nuo tokių populiarių mokslų, kaip teisė ar vadyba, iki medicinos, fizikos ir pan.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 212014" bei įvedę gautą
kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-21-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...