2011 Kovo 10

Šviesolaidinis internetas

Abejojama paramos internetui efektyvumu

veidas.lt

Verslininkai ir ekonomistai abejoja, ar plačiajuosčio ryšio internete įrengimo rėmimui skirtų 110 mln. litų nebūtų galima panaudoti efektyviau.

Socialiai remtiniems užsimota subsidijuoti 90 proc. prieigos prie plačiajuosčio ryšio internete įrengimo darbų ir vienerius metus – pusę abonentinio mokesčio, rašo “Verslo žinios”.

Vyriausybę netrukus turėtų pasiekti tai numatantis Susisiekimo ministerijos parengtas nutarimo projektas “Dėl Plačiajuosčio ryšio infrastruktūros panaudojimo skatinimo principų aprašo patvirtinimo”.

Susisiekimo ministerijos Informacinės visuomenės politikos departamento direktorius Gytis Liaugminas teigė, kad pretenduoti į kompensacijas galėtų apie 358 tūkst. šeimų – būtent tiek Lietuvoje yra namų ūkių, kuriuose vienam šeimos nariui per mėnesį tenka iki 525 litų pajamų.

Tokios šeimos galės susirasti internete teikėją. Sudarius sutartį ir atnešus ją į savivaldybę šeimai bus išmokėta kompensacija. Pretenduoti į kompensaciją šeimos galės vieną kartą per penkerius metus.

“Lietuva yra tarp šalių, kuriose gerai išplėtota infrastruktūra ir šiandien internetu galėtų naudotis apie 80 proc. gyventojų, bet pats vartojimas kiek vangokas, o pagrindinė priežastis – kaina. Ši programa turėtų išjudinti rinką, įpratinti naudotis internetu”, – sakė G.Liaugminas.

Tuo tarpu konsultacinės bendrovės “TOC sprendimai” direktorius Nerius Jasinavičius pripažįsta sunkiai suvokiantis, kam reikia sunkiai besiverčiantiems žmonėms kompensuoti internetą, jei jiems sunku įsigyti kompiuterį.

Paramos mechanizmas pradės veikti tuomet, kai jis bus suderintas su Europos Komisija -veikiausiai nuo kitų metų pradžios.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...