2011 Vasario 28

Savivaldybių rinkimai

A.Zuokas dėl koalicijos preferencijų neturi, tačiau nori sostinės mero posto

veidas.lt

Sėkmingai rinkimuose Vilniuje pasirodęs buvęs sostinės meras Artūras Zuokas sako sieksiantis grįžti į mero postą.

A.Zuoko vadovaujama nepartinių koalicija, preliminariais duomenimis, sekmadienį per rinkimus iškovojo 12 mandatų sostinės savivaldybės taryboje. Pirmadienį politikas sakė dėl koalicijos preferencijų neturintis.

“Vakar pasveikinau ir bendravau su praktiškai visų partijų vadovais ar atstovais, kurių partijos nariai gavo pasitikėjimą Vilniaus mieste, ir sutarėme, kad artimiausiu metu pradėsime diskusijas dėl koalicijos. Ir galiu pasakyti, kad jokių išankstinių preferencijų mes neturime”, – spaudos konferencijoje sakė A.Zuokas.

Anot jo, derybas dėl koalicijos ketinama pradėti antradienį. A.Zuoko teigimu, derybose jis sieksiąs grįžti į sostinės vadovo postą.

“Be abejonės, norint prisiimti atsakomybė ir priimti sprendimus, reikalingi maksimalūs postai (…) Be abejonės, mes sieksime mero posto”, – kalbėjo A.Zuokas.

Anksčiau Liberalų ir centro sąjungai vadovavęs politikas Vilniaus meru buvo 2000-2007 metais.

Politikas pirmadienį sakė buvęs nustebintas sėkmingo “Valdemaro Tomaševskio bloko” pasirodymo. Negalutiniais duomenimis, ši Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija sostinės taryboje 11 mandatų.

“Aš manau, kad jie labai sėkmingai panaudojo konfliktus, kurie šiuo metu egzistuoja nacionalinėje politikoje tarp Lenkijos ir Lietuvos, ir manau, kad gal net ir kažkiek tai lėmė, kad nacionalinės mažumos labai stipriai mobilizavosi, aktyviai dalyvavo rinkimuose ir balsavo už Lenkų rinkimų akciją ir Rusų aljanso atstovus”, – tvirtino A.Zuokas.

Pasak A.Zuoko, pagrindinis jo vadovaujamos Vilniaus koalicijos tikslas dirbant Vilniaus taryboje būtų, kad sostinės gyventojams iki 2020 metų vidutinis atlyginimas padidėtų iki 6400 litų per mėnesį.

Anot jo, pirmą kartą savivaldos rinkimuose dalyvavę nepartiniai kandidatai sudarė konkurenciją politinėms partijoms, tačiau jiems tinkamai sudalyvauti pritrūko ir laiko ir pasiruošimo.

“Be abejonės, matyt, nepartiniams kandidatams neužteko laiko pasiruošti (…) Dalis nepartinių kandidatų į rinkimus pažiūrėjo labai paprastai, galima sakyti, primityvokai”, – tvirtino A.Zuokas.

Jis tikino, kad judėjimas “TAIP” nevirs politine partija.

Pasak A.Zuoko, jo ilgametis bendražygis, Seimo narys Žilvinas Šilgalis liks parlamente.

“Manome, kad Ž.Šilgaliui geriausi būtų likti Seime (…) Manyčiau, kad mūsų pajėgos Seime artimiausiu metu šiek tiek padidės”, – tvirtino politikas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...