2010 Lapkričio 03

LNDT

A.Večerskio skundas netrukdo dirbti naujajam teatro vadovui

veidas.lt

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) vadovu neperrinkto Adolfo Večerskio pateiktas skundas netrukdo pradėti darbą konkursą laimėjusiam Martynui Budraičiui, trečiadienį sakė kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

“Manau, kad nesustabdo”, – sakė ministras, BNS paklaustas, ar apskundimas teismui nesustabdo konkurso rezultatų įsigaliojimo.

“Yra ministerijos oficiali traktuotė, kad konkursas vyko teisėtai, jo rezultatai yra galiojantys, konkursas buvo skaidrus ir pasirinktas kandidatas (…) šiandien buvo pristatytas teatro kolektyvui. Yra kita traktuotė, kita interpretacija, pono Večerskio, kuris laiko konkursą neteisėtu, negaliojančiu ir jis kreipėsi į mus raštu, kad nesudaryti su direktoriumi Budraičiu darbo sutarties ir nepristatyti”, – kalbėjo ministras po naujojo vadovo pristatymo LNDT kolektyvui.

Jis teigė, kad tokį A.Večerskio kreipimąsi į ministeriją rekomendaciniu.

“Mes laikome šitą kreipimąsi rekomendacinio pobūdžio, o ar jis pagrįstas, ar ne, spręs teismas. Kol vyks teismo procesas, jis gali vykti labai ilgai, mes manome, kad tikslinga, jog teatrui vadovautų M.Budraitis”, – teigė A.Gelūnas.

Pasak jo, ministerijos nuomone, buvo pasielgta teisėtai, neleidus A.Večerskiui dalyvauti konkurse, nes Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) yra oficialiai nusprendusi, jog A.Večerskio pergalės atveju ji vis tiek negalėtų vadovauti LNDT.

“Mums yra geriau bylinėtis su ponu Večerskiu, nei su VTEK”, – sakė A.Gelūnas.

Ministras sakė, kad praėjusios savaitės pabaigoje atliktas Kultūros ministerijos kontrolierių patikrinimas buvo naudingas, nes, nors didelių pažeidimų neaptikta, paaiškėjo “keletas faktų”.

“Buto sutartis turbūt yra ryškiausias iš jų, ir galbūt keletas smulkesnių dalykų, apie kuriuos auditas viešai pareikš savo raštiškoje ataskaitoje”, – sakė ministras. Anot jo, ataskaita turėtų būti paruoša jau šią savaitę.

“Lietuvos ryto” televizija buvo pranešusi, kad A.Večerskis dalį tarnybinių patalpų perleido darbuotojui Tomui Barščiui, kuriose jis gyveno, nors patalpos skirtos biurui.

Naujasis teatro vadovas žurnalistams sakė, kad pirmiausia ketina susipažinti su svarbiausiais LNDT dokumentais, susitikti su skyrių viršininkais, aktorių trupe.

Prisistatydamas teatro kolektyvui M.Budraitis kalbėjo, kad administracijos dalis, kuri žino, kad su ja jis negalės dirbti, turėtų susiprasti, pasielgti garbingai ir taupyti teatro pinigus.

“Žinote, aš neskaičiuosiu ant pirštų, manau, kad jie patys jaučia, žino. Tiesiog lauksime”, – žurnalistams sakė M.Budraitis ir patvirtino, kad tie žmonės turėtų palikti teatrą.

Jis neatskleidė savo naujosios komandos, aiškindamas, kad tikriausiai dar nėra laisvų etatų, todėl iš pradžių reikėtų išsiaiškinti visą situaciją.

Pasak naujojo vadovo, pagrindinis kriterijus, statant spektaklius, turėtų būti ne populiarumas, tačiau meninis spektaklių lygis.

“Mano galva, pagrindinis kriterijus yra meninis spektaklių lygis ir svoris, o ne populiarumas, nes kai yra aukšto lygio meno kūrinys, jis yra ir populiarus”, – tvirtino M.Budraitis.

Vilniaus apygardos administracinio teismas antradienį pranešė gavęs A.Večerskio skundą dėl Kultūros ministerijos surengto konkurso rezultatų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. XXL XXL rašo:

    Puiku, turi buti permainos, o tai labai jau ispuiksta, tarsi savo namuose,o tai valstybes lesos, zmoniu sunestos lesos…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...