2016 Vasario 05

TRYS KLAUSIMAI

A. Sysas: “Tai sąmokslo teorijos, kurias nežinau kas skleidžia”

veidas.lt

BFL

Trys klausimai Socialdemokratų Skaidrumo grupės nariui Algirdui Sysui:

– Kyšio davimo ar galimo prievartavimo gauti kyšį – kokia tikroji Skaidrumo grupės siūlymo sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei atsistatydinti priežastis?

– Mūsų grupės rekomendacija – dėl pasisakymo apie kyšio davimą. Paskubėjome paminėti ir kitas aplinkybes. Informacija apie ministrės apklausą STT dėl Šiaulių ligoninės iš pradžių buvo viena, paskui ji paneigta. Ir oficialiai pareiškiu: socialdemokratų vadovybė nesvarstė naujų kandidatų į sveikatos apsaugos ministro postą ir dabartinės ministrės keitimo. Tai sąmokslo teorijos, kurias nežinau kas skleidžia. Ir pačios ministrės prišnekėta, kad jau vasario 1-ą turėjo būti pakeista. Kartais per daug šnekama.

Ar aš pats kada esu davęs kyšį? Nesu. Galima neduoti. Niekada niekam nedaviau ir išgyvenau tiek metų.

– Patys socialdemokratai mano, kad R.Šalaševičiūtė negali būti ministrė, bet tebeketina Seimo rinkimuose ją kelti vienmandatėje apygardoje, palikti aukštą vietą partijos sąraše. Netinka būti ministrė, bet tinka būti parlamentarė?

– Žmogus baudžiamas vienąkart. Na, pasakė, kad davė kyšį, matyt, taip ir padarė. Ministras taip neturėtų elgtis. O tinka ji būti Seimo nare ar ne, nuspręs rinkėjai. Sakote, tai ir partijos pozicija, jeigu jai duoda vienmandatę apygardą? Taip, bet negalime pasakyti, kad viskas, ką darė R.Šalaševičiūtė, blogai.

– Ar Skaidrumo grupė svarstys Druskininkuose susidariusią padėtį tiek dėl STT tyrimo statybų Vijūnėlės dvaro teritorijoje, tiek dėl ankstesnių skandalų, susijusių su „Aqua“ SPA centru?

– Socialdemokratai Skaidrumo grupę subūrė tam, kad galėtume operatyviai reaguoti į naujus atvejus. R.Šalaševičiūtės ir buvo pirmasis, iškilęs įsteigus grupę. O ten, kur jau prasidėję teisiniai tyrimai, negalime nei pakeisti situacijos, nei kištis į kitų institucijų. Taip, apie Druskininkus daug kalba, bet yra nekaltumo prezumpcija, bus sprendimas, bus ir rezultatas. Dažnai užsipuolama, o paskui viskas subliūkšta.

Sakote, kad mūsų grupė veikia partiniu lygmeniu ir gali reaguoti – tam ir suformuota, o teismo sprendimų reikia laukti 10 metų? Jei matome, kad kas ne taip, socialdemokratai rekomenduoja savo bičiuliams, kurie papuola į tokias situacijas, vienaip ar kitaip elgtis, kad šešėlis nekristų ant visos partijos. Štai Utenos meras buvo suspendavęs narystę partijoje, kol buvo išsiaiškinta padėtis, kai ant jo krito šešėlis, ir dabar grįžo. Ar siūlysime suspenduoti Druskininkų mero Ričardo Malinausko narystę? Jau siūlėme ir dešimtkart nesiūlysime. Kas siūlė? Neprisimenu, bet tokių kalbų partijoje buvo, neatsimenu, ar tai buvo oficialus, ar neoficialus siūlymas, to neviešiname. Bet, manau, partijos bičiuliai turi jausti atsakomybę patys. Etalonas, kaip elgtis tokiu atveju, yra: štai Vytenis Andriukaitis net buvo padėjęs Seimo nario mandatą, kad įrodytų esąs nekaltas, ką ir padarė. Tiesa, R.Šalaševičiūtės atvejis – ne tas, kad reikėtų padėti Seimo nario mandatą.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...