2011 Vasario 02

Rimantė Šalaševičiūtė

Labiausiai buvau atsidavusi ne šeimai, o darbui

veidas.lt

"Veido" archyvas

Rimantė Šalaševičiūtė kiekvieną savaitgalį sulaukia “svečių iš Meksikos”, kai porą valandų jos negalima trukdyti: moteris mėgaujasi daugelio pašiepiamais serialais. O trys jos anūkai vienbalsiai tvirtina, kad, kai paliko vaiko teisių kontrolierės pareigas, jų močiutė tapo “jėga”! Universiteto lektore tapusi moteris padarė net keletą atradimų, iš kurių svarbiausias: atsidavusi darbui, kadaise per mažai laiko skyrė dukroms.

Vakaras. Negailestingai pusto. Automobilio valytuvai vos spėja nuo lango braukti baltutėlę masę, o slidus, nepažįstamas kelias tamsoje, atrodo, veda į pasaulio kraštą. Kodėl ponia Rimantė apsigyveno tokioje tolybėje, svarstau, įdėmiai stebėdama priekyje raudonuojančius jos automobilio žiburėlius. Jei ne Rimantė ir jos sutuoktinis Ivanas, pasitikę netoli miesto, vargu ar būčiau suradusi kelią. Kai pro pūgos uždangą išnyra jaukus mūrinukas, paaiškėja, kad tas “pasaulio kraštas” ne taip ir toli nuo Vilniaus. Erdvioje, didžiąją dalį pirmojo aukšto užimančioje svetainėje prie stalo žaidžia jaunimas – trys Rimantės ir Ivano anūkai. Kol mudvi susėdame moteriškai paplepėti, Ivanas išskuba gaminti vakarienės. Netrukus įvertinome jo kulinarinius sugebėjimus – kepsnys buvo nepaprastai skanus. Virti valgį šeimininkui ne naujiena. Šeima taip pasiskirsčiusi darbus: Ivanas gamina valgį ir vežioja žmoną į darbą. Kita ruošos dalis gula ant jos pečių. “Net malkų atnešti jis negali, nes jau dešimt metų, kai yra neįgalus”, – paaiškino pašnekovė. Su Ivanu Rimantė gyvena beveik 37 metus. “Visi tie metai praleisti santuokoje. Nebūdavo, kaip kad pasitaiko kitiems, kad išsiskirtume ir vėl susibėgtume, mes visada kartu”, – paaiškino.

Šeima turi tris dukras, tiek pat žentų, 4 anūkus. Dukra Ina 35 metų, Rita – 32-ejų, o Rūtai 25-eri. Visos ištekėjusios. Šeimoje pilna sportininkų: kadaise sportavo Ivanas, dabar tradicijas tęsia dukra Rūta – “Eglės- Šviesos” rankininkė, buvusi ilgametė Lietuvos čempionatų lyderė. Anūkas Dominykas – “Ateities” futbolo komandos vartininkas, kandidatas į Lietuvos jaunių rinktinę. Rimantė gyvena su viduriniosios dukros šeima. Vyriausioji jų dukra turi namus netoliese, už upelio, tad vasaromis ar per išeigines po keletą kartų apsilanko pas mamą. Jaunėlė su vyru nuomojasi būstą mieste, mat kasdien važinėti iš Vilniaus pas mamą būtų per brangu.

Statė paėmusi paskolą

“Šiame name gyvename penkerius metus. Anksčiau būdavo, kai 66 kv.m. bute glausdavomės 12 žmonių. Todėl nutarėme pasistatyti namą, – pradėjo pasakojimą šeimininkė. – Santaupų beveik neturėjau, ir labai džiaugiuosi, kad išeidama iš darbo Vaiko teisių kontrolieriaus įstaigoje sugebėjau atiduoti būsto kredito likutį. Namui buvau paėmusi 100 tūkstančių litų paskolą, pardavėme butą, garažą ir savo jėgomis statėmės. Apdailą atliko žentas ir vyras. Beje, kai kadaise pasakiau, kad kraustysimės į nuosavą namą, ne visos dukros sutiko. Šioje vietoje stovėjo senas kolektyvinio sodo nameliukas, kuriame leisdavome vasaras. Bet poilsis ir lieka poilsiu, o kai pagalvoji, kad reiks kasdien iš čia važinėti į darbą ar mokslus… Todėl jauniausia dukra šiek tiek prieštaravo, juk važinėti nemažai kainuoja, tad ji apsigyveno mieste. O štai Rita sako: “Kiek metų veltui praleidome, kad neėmėme paskolos ir nepasistatėme anksčiau”.

Juk gyvendami čia žinome, kad kvėpuojame švariu oru, geriame švarų vandenį, savo daržovės, vaisiai, ir net skalbiniai terasoje išdžiuvę kvepia lauku, sniegu. Ir vaikai žaidžia gryname ore…” Tiesa, planuodama namą Rimantė padariusi vieną klaidą. “Norėjau, kad pirmajame aukšte būtų daug erdvės, kurioje – ir virtuvė. O antrajame aukšte – miegamieji.

Taigi antrajame aukšte neįrengiau virtuvėlės, ir maistą gamintis turime čia, bendroje erdvėje. Tad kartą teko susėsti visiems ir aptarti, kada kuri šeima gaminsis valgį, kad nesusitiktų vienu metu dvi šeimininkės prie tos pačios viryklės. O išeiginėmis dienomis dažniausiai su dukra ruošiame bendrus pietus – tai būna didysis šeimos susėdimas prie stalo”, – džiaugėsi moteris, kuri sako tik visai neseniai supratusi, kad kadaise per daug savęs atiduodavo darbui ir per mažai – vaikams.

Dukra pasiilgo bendravimo

Prisiminimai ponią Rimantę privertė atsidusti: “Anksčiau galvodavau, kad viską atiduodu šeimai, ir nuoširdžiai dūšioje tuo tikėjau! Tik dabar suprantu, kad buvo ne visai taip. Kai suskaičiuoju savo darbo stažą, tuos 36-erius metus, suprantu, kad labiausiai buvau atsidavusi ne šeimai, o darbui. Mano mažylė Rūta (jauniausia duktė, – aut.) ir dabar dažnai primena, kaip stovėdavau prie viryklės, kepdavau kotletus, ji norėdavo pasikalbėti, o aš paduodavau valgyti, suplaudavau indus ir bėgdavau parsineštų darbų dirbti. Nors dabartiniai tėvai per dieną bendravimui su vaikais vidutiniškai skiria 7 minutes, o aš tikrai skirdavau daugiau laiko, bet suprantu, kad to nepakako”.

2010 m. balandžio 8-oji buvo R.Šalaševičiūtės, kaip vaiko teisių kontrolierės, paskutinė darbo diena – pasibaigė penkerių metų kadencija. Tiesa, dirbo penkerius metus ir tris mėnesius.

“Kai išėjau iš vaiko teisių kontrolieriaus tarnybos, turėjau nepanaudotas ketverių metų atostogas. Tad nutariau neieškoti darbo, jei valstybė nepasiūlys man pareigų valstybės tarnyboje, o atsiduoti šeimai. Valiau, tvarkiau namus, langus ploviau, du šiltnamiai – ir ravėdavau, ir deginausi. Visą laiką buvau su Ivanu, dukromis ir anūkais. Štai tada anūkai Dominykas su Mangirdu ir pasakė: “Kaip gerai, kad tu nebe kontrolierė!” Mat visiems triūsiant kieme, jie man paauglių žargonu kažką pasakė, aš, užuot pamokslavusi, kaip reikia bendrauti su vyresniaisiais, atsakiau jiems jų žargonu ir išgirdau aukščiausio laipsnio komplimentą: “Kaip gerai tu čia mus “suvartei”! O juk anksčiau nebūčiau leidusi sau taip kalbėti. Antroji mano pasikeitimą pastebėjo Rūta. Ji pasakė, kad atšilau, ir džiaugėsi, kad dabar galime pasikalbėti visais klausimais… Net anūkėlė džiaugėsi, kad pradėjau kitaip bendrauti, nebesu tokia kieta. Sako, kad esu visai kitas žmogus”. Dabar Rimantė iš tiesų pirmenybę teikia ne darbui, o vaikams. “Jei norime, visi drauge keliaujame, padedu spręsti iškylančias problemas. Antai viena bendrovė Rūtai teikė kabelinės televizijos paslaugas, tačiau nesilaikė sutarties ir netikėtai pakėlė kainas, panaikindama dukrai svarbiausias – sporto programas. O atsisakyti paslaugų dukra negalėjo: bendrovė vis tiek siuntė sąskaitas. Direktorius nepasiekiamas, dukra su jokiu svarbesniu bendrovės asmeniu negalėjo pabendrauti. Paklausė manęs, ar jai samdytis advokatą, kai mama teisininkė? Surašiau bendrovei raštą, ir viskas baigėsi taikiai: bendrovė pasiūlė abi šalis tenkinantį sprendimą, ir dukra toliau liko jų kliente. Kai dirbau Seimo kontroliere, vaiko teisių kontroliere, nesiūlydavau žmonėms eiti į teismą, o rekomenduodavau pirmiau pamėginti klausimus spręsti taikiai. Ir šeimoje stengdavausi nesielgti drastiškai, o ieškoti kompromisų”.

Jei mamos ir močiutės artumu džiaugėsi visa šeima, vyras Ivanas kartais juokais paburbėdavo, esą jau verčiau žmona kuo greičiau susirastų darbą. “Būdavo, plaunu, šveičiu, valau langus, o jam vis tenka tai kavos padaryti, nes mano rankos nešvarios, tai vandenį pakeisti kibire. Kai manęs per dienas nebūdavo, ir jis jautėsi laisvesnis”, – juokėsi moteris, savo sutuoktiniui nepagailėjusi ir gerų žodžių. Ivanas nelakstė paskui sijonus ir visada, kai labiausiai reikėjo, būdavo šalia.

Gydantys namai

Kad nedirbti naudinga sveikatai, Rimantė įsitikino iškart, kai paliko darbą. “Balandį ir gegužę puikiai jaučiausi namie. Pirmą savaitę miegojau po 12 valandų. Dešimtą vakaro užmigdavau ir be 10-tos ryto nesikeldavau. O juk anksčiau miegodavau vos po kelias valandas per naktį. Todėl labai stebėjausi, kad galiu taip ilgai miegoti. Susireguliavo kraujospūdis, dėl kurio anksčiau kas savaitę kęsdavau didžiulius galvos skausmus, o dabar nuo balandžio galvą skaudėjo vos porąkart. Ir svorio šiek tiek nukrito. Maitinuosi savo užsiaugintomis daržovėmis, vaisiais, dingo dvejus metus kamavę žarnyno skausmai. Šiemet obuolių prisiraugiau, kopūstų ir agurkų, kitų daržovių, grybų prisikonservavau, pasiruošiau sunkiam laikotarpiui. Aš kaimo vaikas, visa tai moku. Seniai ieškojau senovinio obuolių rauginimo recepto, norėjau tokių kaip vaikystėje. Bet vis išeidavo ne taip. Paskambinau į tėviškę tokiai Laimai. Jai jau 80 metų, maniau, kad kas jau kas, o ponia Laima receptą tikrai žinos. Nors geras tris dešimtis metų buvo negirdėjusi mano balso, atpažino. Sako, Rimute, čia tu! Ir išklojo “paslaptį”. Paskui su ja vis konsultuodavausi: “Laimute, ką daryti, kad skystis netaptų gleivingas?” O ji: “Įdėk žiupsnelį druskos”. Bene sunkiausia buvo rasti obuolių sluoksniams perdengti reikalingų ruginių šiaudų, nekultų kombainu, ir vyšnių lapų, mat kai sunoko antaniniai obuoliai, dauguma vyšnių jau buvo atsisveikinusios su lapais, – dėstė pašnekovė, prisipažinusi, kad iš pradžių net du mėnesius laukė, kol jai pasiūlys darbą valstybės tarnyboje. – Turėjo siūlyti ne mažesnę nei 14-ą kategoriją, tačiau tokių laisvų vietų nebuvo”.

Taigi du mėnesius puikiai jautusis ponia Rimantė susirūpino, kaip reikės gyventi. Sužinojo, kad UNICEF paskelbė konkursą žmogaus teisių ombudsmeno pareigoms – konsultuoti vaiko teisių apsaugos klausimais ir skaityti paskaitas Azerbaidžane. “Pasiruošiau konkursui ir jį laimėjau. Prieš išvykdama į Azerbaidžaną pateikiau dokumentus laikyti advokato egzaminams ir gavau leidimą”, – dėstė moteris, kurią Azerbaidžane vasarą užsidirbti pinigai šiandien ir gelbsti.

Tenka taupyti

Grįžusi iš Azerbaidžano pašnekovė sulaukė pasiūlymo dėstyti Vilniaus pedagoginiame universitete teisės pagrindus, vaiko teisių apsaugą, smurto ir prievartos prevenciją. “Tas darbas man labai patinka. Bet lektorės atlyginimas siekia 1200 litų. Jei nebūčiau vasarą laimėjusi to konkurso ir užsidirbusi, nežinau, kaip gyvenčiau, – šypsojosi optimizmo neprarandanti moteris. – Vyras dėl neįgalumo gauna 600 litų pašalpą. Būtų viskas gerai – juk tiek to maisto mums ir tereikia. Bet degalų kainos šiais laikais stulbina. Per mėnesį 900 litų išleidžiame benzinui, dar už elektrą paklojame 200 litų, o kur mokesčiai už telefoną, internetą, mano sveikatos draudimas. Maistui ir nelieka. Tad maitinamės iš to, ką Azerbaidžane uždirbau vasarą. Kalėdoms sutarėme, kad nebepirksime vieni kitiems dovanų, tik – vaikams. Išmokau riboti savo poreikius ir norus”.

Džiaugiasi vaikų vienybe

Kaip gera turėti daug vaikų. Taip teigia ponia Rimantė, kuri, jei ne daug laiko ir jėgų atimantis darbas, jei ne per mažas būstas, gal būtų ryžusis gimdyti ir ketvirtą vaikelį. O šiemet rudenį šeimą patyrė tikrą darnos ir tvirtumo išbandymą. Rimantės mama susilaužė šlaunikaulį ir pateko į sostinėje esančią ligoninę. “Mes su dukromis visos dirbančios, tačiau pasikeisdamos budėjome. Būdavo, atbudžiu parą prie mamos – ir tiesiai į darbą. Kamavo nuolatinė įtampa, kai nežinai, koks bus artimo žmogaus tyrimų atsakymas, kai turi spėti visur. O dar ir vyras sunkiai susirgo – dėl plaučių uždegimo atgulė į ligoninę. Įtampa tapo tokia, kad nė nepajutome, kaip pradėjome su dukromis bartis. Tačiau būtent tokios bėdos ir parodo, ar tvirti giminystės ryšiai. Viską draugiškai atlaikėme, visur suspėjome. O štai dvi mano seserys neturi vaikų ir susirūpino, kas bus, jei jas ištiks panaši problema? O aš galiu būti garantuota, kad bent viena iš dukrų ištikus bėdai visada padės. Juk tuomet padėjo visos trys”, – džiaugėsi daugiavaikė mama, prioritetus atradusi šeimoje, vaikuose. R.Šalaševičiūtė įsitikinusi, kad daugelis tų, kurie dabar tik 7 minutes skiria bendravimui su savo atžalomis, kada nors padarys tokį pat atradimą kaip ji. “Nors kai buvo maži, aš su vaikais kaip višta su viščiukais – visur kartu tampiausi, bet to juk buvo mažai. Tiesa, pakako, kad dukros užaugtų puikiai išauklėtos, išsilavinusios. Bet, manau, svarbiausia nepakirsti savo vaikų pasitikėjimo”, – akcentavo buvusi vaiko teisių gynėja.

Šeštadieniais ir sekmadieniais Rimantė žiūri LNK melodramas, o sekmadieniais – meilės istorijas per BTV. O senu įpratimu – informacines ir publicistikos laidas.

Melodramų žiūrėjimas Rimantei padeda atsipalaiduoti prieš darbo savaitę. “Kartais pabaru save, kad gal, užuot žiūrėjusi melodramas, geriau su anūkais užsiimčiau, bet paskui suvokiu, kad reikia ir sau skirti laiko. Ir į knygas, kai įninku, jaučiu didžiulę palaimą. Bet tuo pat metu kirba kaltė, kad darbai stovi vietoj. Bet juk tai momentai, kai gyvenu sau”, – pasakojimą baigia ponia Rimantė, šiuo metu rašanti knygą “Vaiko teisės ir pareigos kasdieniame gyvenime”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (14)

 1. sir joel williams sir joel williams rašo:

  Ar jums reikia skubiai paskolą?
  * Labai greitai ir skubus pervedimas į jūsų banko sąskaitą
  * Grąžinimas prasideda praėjus aštuoniems mėnesiams po gausite į pinigus savo
  banko sąskaitos
  * Žemas palūkanų norma 2%
  * Ilgalaikis grąžinimas (1-30 metų) trukmė
  * Lankstus paskolų terminai ir mėnesinis mokėjimas
  *. Kiek laiko tai užtruks finansuoti? Pateikę paraišką paskolai gauti,
  galite tikėtis, kad preliminaraus atsakymo mažiau nei 24 valandas ir
  finansavimas per 7296 valandų, gavusi informaciją, turime
  iš jūsų.

  Susisiekite teisėtas ir licencijuotas paskola įmonė, įgaliota
  kad finansinė pagalba kitose šalyse.
  Norėdami gauti daugiau informacijos ir paskolos paraiškos formą su dabar per

  pašto adresas: cashfirmarena@gmail.com

  SIR kosmosas DEMETER
  generalinis direktorius
  CASHFIRMARENA firma
  LONDON

 2. sir joel williams sir joel williams rašo:

  Ar jums reikia skubiai paskolą?
  * Labai greitas ir tiesioginis perkėlimas į jūsų banko sąskaitą
  * Grąžinimas prasideda praėjus aštuoniems mėnesiams po gausite pinigus
  banko sąskaitos
  * Žemas palūkanų norma 2%
  * Ilgalaikis grąžinimas (1-30 metų) Ilgis
  * Lankstus paskolų terminai ir mėnesinis mokėjimas
  *. Kiek laiko tai užtruks finansuoti? Pateikę paraišką paskolai gauti
  Galite tikėtis preliminarus atsakymas mažiau nei 24 valandas
  finansavimas 7296 valandas po gavimo jiems reikalingą informaciją
  iš jūsų.

  Susisiekite teisėtas ir licencijuotas pasitikėjimas įmonė, įgaliota
  kad finansinė parama į kitas šalis.
  Daugiau informacijos ir paskolos paraiškos formoje bendrą verslą, per

  pašto adresas: cashfirmarena@gmail.com

  SIR kosmosas DEMETER
  Generalinis direktorius
  CASHFIRM

 3. sir joel williams sir joel williams rašo:

  Ar jums reikia teikti skubią finansinę kredito paskolą?
  * Labai greitas ir tiesioginis perkėlimas į jūsų banko sąskaitą
  * Grąžinimas prasideda praėjus aštuoniems mėnesiams po gausite pinigus
  banko sąskaitos
  * Žemas palūkanų norma 2%
  * Ilgalaikis grąžinimas (1-30 metų) Ilgis
  * Lankstus paskolų terminai ir mėnesinis mokėjimas
  *. Kiek laiko tai užtruks finansuoti? Pateikę paraišką paskolai gauti
  Galite tikėtis preliminarus atsakymas mažiau nei 24 valandas
  finansavimas 7296 valandas po gavimo jiems reikalingą informaciją
  iš jūsų.

  Susisiekite teisėtas ir licencijuotas pasitikėjimas įmonė, įgaliota
  kad finansinė parama į kitas šalis.
  Daugiau informacijos ir paskolos paraiškos formoje bendrą verslą, per

  pašto adresas: cashfirmarena@gmail.com

  SIR kosmosas DEMETER
  Generalinis direktorius
  CASHFIRM

 4. Ron Collins Ron Collins rašo:

  Do not use all of these Private Money Lender here, there are not legitimate and if they have a free email account tag i.e. yahoo, gmail, hotmail, live etc then they are not legitimate. If they have telephone number with international dialing codes from Nigeria, India, UK, Singapore and France then you have to beware. A legitimate company would have a genuine website, personalized email address/account and based in the country they claim they are. I would recommend anyone looking a a serious/honest loan lender to visit: DAVID HERLEY FINANCE HOME BASED IN THE USA and their reputation speaks louder than others in the industry when it come to obtaining all kinds of loan, mortgage, debt consolidation and Real Estate Loans. Their full website information and contact details are tel no: +1 (321)-323-1809, Website: http://www.dherleyfinancehome.net or Email: loans@dherleyfinancehome.net located in Orlando, Florida. USA. Skype: dherleyfinance

 5. Mr.Anthony Dave Mr.Anthony Dave rašo:

  Do you need of urgent loan?
  * Very fast and urgent transfer to your bank account
  * Repayment begins eight months after you get the money in your

  bank account
  * Low interest rate of 2%
  * Long-term repayment (1-30 years) duration
  * Flexible loan terms and monthly payment
  *. How long does it take to fund? After submitting the loan application,

  you can expect that the preliminary answer less than 24 hours and

  funding within 72-96 hours after receiving the information we need

  from you.

  Contact legitimate and licensed loan company authorized
  that financial aid to other countries.
  For more information and a loan application form Contact now via

  email: trustloan87@gmail.com

  BEST REGARD,
  Mr.Anthony Dave.
  Chief Executive Officer (CEO)
  Trust Loan Company

 6. sir joel williams sir joel williams rašo:

  Ar jums reikia teikti skubią finansinę kredito paskolą?
  * Labai greitai ir nedelsiant pervesti į Jūsų banko sąskaitą
  * Grąžinimas prasideda praėjus aštuoniems mėnesiams po gausite pinigus
  banko sąskaita
  * Žemas palūkanų norma 2%
  * Ilgalaikis grąžinimas (1-30 metų) Ilgis
  * Lankstus paskolų terminai ir Mėnesinė įmoka
  *. Kiek laiko tai užtruks finansuoti? Pateikę paraišką paskolai gauti
  Galite tikėtis preliminarus atsakymas mažiau nei 24 valandas
  finansavimas 7296 valandas gavusi reikiamą informaciją
  iš jūsų.

  Susisiekite teisėtas ir licencijuotas pasitikėjimas įmonė, įgaliota
  kad finansinė parama į kitas šalis.
  Daugiau informacijos ir paskolos paraiškos formoje bendrą verslą, per

  pašto adresas: cashfirmarena@gmail.com

  SIR kosmosas DEMETER
  Generalinis direktorius
  CASHFIRM

 7. sir joel williams sir joel williams rašo:

  Ar jums reikia teikti skubią finansinę kredito paskolą?
  * Labai greitai ir nedelsiant pervesti į Jūsų banko sąskaitą
  * Grąžinimas prasideda praėjus aštuoniems mėnesiams po gausite pinigus
  banko sąskaita
  * Žemas palūkanų norma 2%
  * Ilgalaikis grąžinimas (1-30 metų) Ilgis
  * Lankstus paskolų terminai ir Mėnesinė įmoka
  *. Kiek laiko tai užtruks finansuoti? Pateikę paraišką paskolai gauti
  Galite tikėtis preliminarus atsakymas mažiau nei 24 valandas
  finansavimas 7296 valandas gavusi reikiamą informaciją
  iš tavęs.

  Susisiekite teisėtas ir licencijuotas pasitikėjimas įmonė, įgaliota
  kad finansinė parama į kitas šalis.
  Daugiau informacijos ir paskolos paraiškos formoje bendrą verslą, per

  pašto adresas: cashfirmarena@gmail.com

  SIR kosmosas DEMETER
  Generalinis direktorius
  CASHFIRM

 8. Senecaut Peter Senecaut Peter rašo:

  Esu Senecaut Petras, aš esu garbingas ir patikimas paskolos skolintojas, siūlome paskolą plačiajai visuomenei mažomis palūkanų norma 2%. Mes apdalinti asmeninės paskolos, verslo paskolos, ir daug daugiau, todėl susisiekti su manimi dėl jūsų paskola adresu: authentichomefynance@gmail.com

  http://authenticfinanceloan.com/

 9. Obrist Nicolas Obrist Nicolas rašo:

  Sveiki Sir / Madam,

  Jūs reikia pinigų skolinimo tarp individų susidoroti su finansiniais sunkumais, kad pagaliau išeiti iš aklavietės išprovokavo bankų, pagal jų bylų atmetimo taikyti? Esu finansų ekspertų, galinčių padaryti paskolą sumą jums reikia ir su sąlygomis, kad gyvenimas būtų lengvesnis. Čia yra sritys, kuriose galite padėti:

  * Finansų
  * Lend lizingo
  * Investicijų paskolos
  * Auto paskola
  * Skolos konsolidavimas
  * Kredito linija
  * Antra hipotekos
  * Kredito Išpirkimo
  * Asmeninė paskola
  pašto adresas: nicolashelp279@outlook.com

 10. oceanicfinance oceanicfinance rašo:

  jums reikia tikrą paskolą verslo tikslais arba mokėti savo skolą kontakto J. Kellie Wilson dabar tikras paskolų elektroniniu paštu: Oceanicfinance113@gmail.com

 11. SITI AMINAH SITI AMINAH rašo:

  Sveiki, mano vardas yra Siti Aminah iš Indonezijos, prašome siūlau visiems čia turėtų būti labai atsargūs, nes yra tiek daug padirbtų paskolos skolintojų internete, tačiau jie vis dar realių į netikrą paskola bendrovei. Aš jau scammed pagal 4 skirtingų paskolų skolintojus, aš praradau daug pinigų, nes aš ieškojau paskolos nuo savo įmonę. Aš beveik mirė procese, nes aš buvo suimtas žmonių už tai, kad skolos.

  Aš beveik pasidaviau, kol aš paklausiau draugo, kuris įvedė mane į pradinę paskolą skolintojui ir labai patikima kompanija, kuri yra gimtoji Alicia Radu, kuris gavo mano paskola 800 milijonų rupija Indonezijos per mažiau nei 24 valandas be jokio spaudimo ir patarimų mažas palūkanų norma 2%. Buvau labai nustebęs, kai patikrino mano banko sąskaitą ir nustatė, kad paskolos suma prašiau buvo perkeltas į mano banko sąskaitą be jokio vėlavimo ar nusivylimą, kad aš pažadėjau, kad aš norėčiau pasidalinti gerąją naujieną, kad žmonės galėtų gauti paskolą lengvai be spaudimo mama Alicia Radu

  Noriu pasitikėti Gimtoji Alicia Radu visa širdimi, nes ji yra labai naudinga mano gyvenime ir mano finansinės gyvenime. Jūs turite skaičiuoti sau labai pasisekė, kad turi galimybę skaityti šį liudijimą šiandien. Taigi, jei jums reikia paskolos, susisiekite su motina Alicia Radu elektroniniu paštu: (aliciaradu260@gmail.com)
  Taip pat galite susisiekti su manimi per mano elektroninio pašto adresą: (sitiaminah6749@gmail.com), jei reikia informacijos apie tai, kaip aš gavau mano paskolą iš motinos Alicia Radu, esate labai laisvai susisiekti su manimi ir aš mielai jums atsakys, nes jūs taip pat gali padėti kiti po to, kai gavo savo paskolą.

 12. Mr . Anthony Noto Mr . Anthony Noto rašo:

  Hi Viewers Get your Blank ATM card that works in all ATM machines all over the world.. We have specially programmed ATM cards that can be used to hack ATM machines, the ATM cards can be used to withdraw at the ATM or swipe, at stores and POS. We sell this cards to all interested buyers worldwide, the card has a daily withdrawal limit of $1,000 on ATM and up to $20,000 spending limit in stores depending on the kind of card you order for, we are here for you anytime, any day. Email; (blankatm002@gmail.com) I’m grateful to Mike because he changed my story all of a sudden . The card works in all countries except, contact him now (blankatm002@gmail.com)

 13. Paulina Paulina rašo:

  Sveiki visi, mano vardas yra paulina iš Lenkijos, bet dabar gyvename Lithiania. i paulina niekada netikėjo paskolomis internetu. Aš perskaičiau iš interneto, kad „Jameson finance“ suteikia paskolą, todėl nusprendėme su jais susisiekti ir paprašėme paskolos. paskola buvo patvirtinta ir pirmadienį buvo pervesta į mano vyro sąskaitą. Dabar aš tikiu, kad internete yra tikrų skolintojų.

  Nuoširdžiai rekomenduoju susisiekti su „Jameson Finance“ el. Paštu: theodorejamesonfinance@gmail.com

  Paulina

 14. Domantas Gabrielius Domantas Gabrielius rašo:

  Laba diena, džiaugiuosi galėdamas pasidalinti su jumis apie JAMESON FINANCE INC. Tai patikima paskolų bendrovė, kuri suteikia paskolą su 2% palūkanų norma. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su jais el. paštu: theodorejamesonfinance@gmail.com

  Domantas Gabrielius


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...