2011 Vasario 25

Europos Komisija

A.Šemeta – tarp prasčiausiai vertinamų eurokomisarų

veidas.lt

Lietuvos atstovas Europos Komisijoje (EK) Algirdas Šemeta, atsakingas už mokesčių politikos, muitų sąjungos, audito bei kovos su sukčiavimu sritis, yra tarp prasčiausiai vertinamų eurokomisarų.

Briselyje įsikūrusio lobizmo ir konsultacijų centro “Burson-Marsteller Europe” apklausos duomenimis, prasčiau nei A.Šemeta įvertinti tik EK vadovas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozas), už bendrosios Europos Sąjungos (ES) užsienio politiką atsakinga Catherine Ashton (Katerina Ašton) ir Italijos eurokomisaras Antonio Tajani’s (Antonijas Tajanis), atsakingas už pramonę ir verslumą.

A.Šemeta įvertintas 2,63 balo iš penkių galimų, J.M.Barroso – 2,58 balo, A.Tajani’s – 2,26 balo, o C.Ashton – 2,07 balo, skelbia mėnraštis IQ.

Net ir ES ekspertams Lietuvos atstovas EK yra “nežinomas dydis” – jo darbo įvertinti negalėjo net 48,3 proc. apklausoje dalyvavusių ekspertų. Kartu su Graikijos atstove Maria Damanaki, atsakinga už laivininkystę ir žvejybą, kurios nežino 48,5 proc. ekspertų, – tai prasčiausias žinomumo rodiklis iš visų komisijos narių.

Ekspertų manymu, A.Šemetos svarbiausias iššūkis 2011 metais turėtų būti finansinio sektoriaus apmokestinimas – šį uždavinį nurodė 30,8 proc. apklaustųjų. Dar 24,6 proc. apklausos dalyvių mano, kad A.Šemeta turėtų pateikti siūlymus dėl PVM perspektyvų.

“Burson-Marsteller Europe” apklausė daugiau kaip 320 ekspertų, ES ir nacionalinės politikos atstovų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...