- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

A.Šemeta – tarp prasčiausiai vertinamų eurokomisarų

Autorius: veidas.lt | 2011 02 25 @ 12:00 | Aktualijos | No Comments

Lietuvos atstovas Europos Komisijoje (EK) Algirdas Šemeta, atsakingas už mokesčių politikos, muitų sąjungos, audito bei kovos su sukčiavimu sritis, yra tarp prasčiausiai vertinamų eurokomisarų.

Briselyje įsikūrusio lobizmo ir konsultacijų centro “Burson-Marsteller Europe” apklausos duomenimis, prasčiau nei A.Šemeta įvertinti tik EK vadovas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozas), už bendrosios Europos Sąjungos (ES) užsienio politiką atsakinga Catherine Ashton (Katerina Ašton) ir Italijos eurokomisaras Antonio Tajani’s (Antonijas Tajanis), atsakingas už pramonę ir verslumą.

A.Šemeta įvertintas 2,63 balo iš penkių galimų, J.M.Barroso – 2,58 balo, A.Tajani’s – 2,26 balo, o C.Ashton – 2,07 balo, skelbia mėnraštis IQ.

Net ir ES ekspertams Lietuvos atstovas EK yra “nežinomas dydis” – jo darbo įvertinti negalėjo net 48,3 proc. apklausoje dalyvavusių ekspertų. Kartu su Graikijos atstove Maria Damanaki, atsakinga už laivininkystę ir žvejybą, kurios nežino 48,5 proc. ekspertų, – tai prasčiausias žinomumo rodiklis iš visų komisijos narių.

Ekspertų manymu, A.Šemetos svarbiausias iššūkis 2011 metais turėtų būti finansinio sektoriaus apmokestinimas – šį uždavinį nurodė 30,8 proc. apklaustųjų. Dar 24,6 proc. apklausos dalyvių mano, kad A.Šemeta turėtų pateikti siūlymus dėl PVM perspektyvų.

“Burson-Marsteller Europe” apklausė daugiau kaip 320 ekspertų, ES ir nacionalinės politikos atstovų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/a-semeta-tarp-prasciausiai-vertinamu-eurokomisaru

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.