2010 Gegužės 11

Energetika

A. Sekmokas aiškinsis dėl dingusių IAE miliajrdų

veidas.lt

Socialdemokratų frakcijai priklausančių 10 parlamentarų reikalauja, kad energetikos ministras Arvydas Sekmokas paaiškintų, kur dingo Ignalinos atominės elektrinės uždarymui skirtas milijardas.

A.Sekmokas Seime į parlamentarų klausimus atsakymus turėtų pateikti kitą antradienį.

Tarp socialdemokratų pateiktų klausimų – ar nepablogės Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) santykiai su Lietuvos Vyriausybe po nepagrįstų viešų kaltinimų dėl iššvaistyto milijardo litų, skirto Ignalinos atominei elektrinei uždaryti.

Parlamentarai aiškinsis, kiek dabar yra pinigų jėgainės eksploatacijos nutraukimo fonde, ar jie investuojami, ar gaunamos palūkanos.

Ministras turės pateikti savo poziciją dėl galimybės Lietuvai kreiptis į tarptautinį arbitražą dėl vilkinamų ir brangstančių jėgainės uždarymo projektų.

Parlamentarams rūpi, ar Ignalinos jėgainės uždarymo problemos neturės neigiamos įtakos naujos jėgainės statybai ir investuotojų požiūriui į šį projektą.

Ministras yra apkaltinęs EPRB nesugebėjimu garantuoti skaidraus Ignalinos elektrinės uždarymo.

ERPB atstovas Vince’as Novakas gegužės pradžioje atskirto, kad įtarimai apie dingusį milijardą eurų, skirtą Ignalinos atominei elektrinei uždaryti, – laužti iš piršto.

V.Novakas sakė, jog “apskritai absurdiška klausytis kalbų apie milijardą eurų, kai jo iš viso nebuvo. V.Novako teigimu, praėjusių metų pabaigoje jėgainės uždarymo fonde buvo 714 mln. eurų.

Energetikos ministras yra pareiškęs, kad šiais metais bus atlikti išsamūs skaičiavimai, kiek papildomos Europos Sąjungos paramos po 2013 metų gali prireikti Lietuvai uždaryti Ignalinos atominę elektrinę.

Ignalinos atominės elektrinės vadovas Osvaldas Čiukšys yra sakęs, kad jėgainei uždaryti dar reikia apie 4,14 mlrd. litų iš Europos Sąjungos fondų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...