2010 Lapkričio 09

Apkalta

A.Sacharuko ir L.Karaliaus bendražygiai kaltina valdančiuosius politiniu susidorojimu

veidas.lt

Šiurkščiai Konstituciją pažeidusių parlamentarų Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus politiniai bendražygiai artėjant balsavimui dėl jų pašalinimo iš Seimo ėmė viešinti valdančiųjų konservatorių pasisakymų ištraukas iš privačių pokalbių.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai tvirtina, jog viešojoje erdvėje pasirodžiusios trumposios žinutės ir pokalbių įrašai ištraukti iš konteksto.

Antradienį Seime vykusios spaudos konferencijos metu ekspremjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Krikščionių partija pateikė Seimo laikinajai tyrimo komisijai dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn A.Sacharuką vadovavusio konservatoriaus Kęstučio Masiulio balso įrašą.

K.Masiulis esą šios komisijos posėdžio metu teigia: “Stoviu šitų žmonių pusėje, kišimės daugiau į teismus ir neleisime jiems gyventi šitaip, kaip dabar gyvena”. Į pastabą, jog “Yra Konstitucijos patvirtinta tvarka”, pasigirsta atsakymas “Baikit su savo visokiais ble ble ble”.

Anot Krikščionių frakcijos Seime seniūno Vidmanto Žiemelio, “vien už šiuos žodžius galima pradėti apkaltos procesą”.

“Krikščionių” teigimu, valdančiųjų “politinius žaidimus” atspindi ir tai, kad tuo metu, kai Krikščionių partijos frakcija Seime svarstė galimybę pereiti į opoziciją, A.Sacharukas gavo iš konservatoriams priklausančios krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės trumpąją žinutę: “Nesiblaškyk. Frakcija priėmė sprendimą nesikišti”.

Valdantieji konservatoriai savo ruožtu tikina, jog nei ši R.Juknevičienės žinutė, nei K.Masiulio pasisakymas nesusiję su A.Sacharuko apkalta.

“Šia žinute besiblaškantis ir TS-LKD frakcijos paramos besitikintis A.Sacharukas šių metų pradžioje buvo informuotas, kad TS-LKD frakcija į Tautos pažangos partijos skilimą ir tarpusavio santykių aiškinimąsi nutarė nesikišti ir kiekvienas frakcijos narys yra laisvas elgtis pagal savo sąžinę. Ši žinutė neturi nieko bendro su apkaltos procesu”, – teigiama antradienį išplatintame TS-LKD frakcijos pranešime.

K.Masiulis BNS teigė apie “kišimąsi į teismus” pasisakęs ne komisijos dėl A.Sacharuko, o kitos komisijos – dėl galimo neteisėto politinių ir interesų grupuočių poveikio teisėsaugos institucijoms, posėdyje.

Jame esą buvo svarstomas premjero patarėjo Virgio Valentinavičiaus “tariamas kišimasis į teisėtvarkos veiklą raginant, kad teisėtvarka vis dėlto spręstų bylas”. K.Masiulis tikino diskutavęs “konstitucinės teisės teoriniais principais” ir viešumoje pasirodžiusiu pasisakymu raginęs teismus dirbti aktyviau.

“Toks spaudimas man tinkamas, kai raginamas teismas užsiimti tuo, ko iš jo tikisi, kad bylos būtų užbaigtos. Girdime apie korupcionierius, o kur bylos, kur sprendimai – suiminėja su antrankiais, o jos užvilkinamos procedūrose ir teismuose. Jei tai kišimasis į teismus, raginimas teismams dirbti savo darbą aktyviau – tai nėra joks kišimasis ir priimtinas dalykas”, – tikino parlamentaras.

Politikas tvirtina, kad Krikščionių partija, paviešindama šį įrašą, norėjo jį pažeminti.

“Jie ieškojo kažko, kad pažemintų mane – pažeminus K.Masiulį, lyg sugriūva A.Sacharuko apkaltos procedūra, tai ant manęs paremta čia viskas”, – teigė konservatorius.

Opozicinės Krikščionių partijos frakcijos atstovų A.Sacharuko ir L.Karaliaus mandato panaikinimo svarstymas numatytas lapkričio 11 dieną.

Konstitucinio Teismo nutarimu A.Sacharukas pripažintas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją dėl to, kad parlamento posėdžiuose naudojosi L.Karaliaus pažymėjimu ir balsavo už jį priimant įstatymus. L.Karalius nusižengė dėl to, kad išvyko į užsienį ir nedalyvavo Seimo posėdžiuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...