2010 Spalio 28

Premjeras

Seimas turėtų pašalinti du narius

veidas.lt

Seimas neturi didelės pasirinkimo laisvės balsuodamas, ar pašalinti iš parlamento Konstituciją šiurkščiai pažeidusius ir priesaiką sulaužiusius Seimo narius Aleksandrą Sacharuką ir Liną Karalių, teigia premjeras Andrius Kubilius.

“Seimas čia neturi didelių pasirinkimų, nes po to, kai Konstitucinis teismas (KT) pripažino, kad du Seimo nariai šiurkščiai sulaužė Konstituciją ir pažeidė savo priesaiką, tai, kaip ir Vytenis Andriukaitis aiškino, jeigu Seimo nariai nebalsuotų už jų mandato panaikinimą, tai jie patys tokiu balsavimu tam tikra prasme irgi laužytų Konstituciją”, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė ministras pirmininkas.

Trečiadienį KT paskelbė išvadą, kad kolegos vardu balsavęs A.Sacharukas ir užsienyje Seimo darbo metu atostogavęs L.Karalius sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. KT pripažinus, jog asmuo savo konkrečiais nurodytais veiksmais šiurkščiai pažeidė Konstituciją, Seimas balsuoja dėl parlamentaro mandato panaikinimo. Tokiam sprendimui priimti reikia 85 parlamentarų balsų.

A.Kubiliaus teigė tikįs, kad po KT išvados Seimo nariai nebebalsuos vieni už kitus ir savo veiksmams taikys aukštesnius standartus.

“Aš manau, kad tai tikrai baigsis, ir tam tikra prasme tokiu pakankamai skausmingu būdu Seimas bus priverstas savo veiklai taikyti žymiai aukštesnį standartą, ko iki šiol patys be KT tokios nemalonios procedūros nesugebėdavo Seimas sau pritaikyti”, – kalbėjo premjeras.

KT konstatavo, kad A.Sacharukas sausio 14 ir 19 dienomis vykusiuose plenariniuose posėdžiuose naudojosi L.Karaliaus pažymėjimu ir 8 kartus sąmoningai balsavo už jį priimant įstatymus bei kitus Seimo aktus. Tokiais veiksmais ir buvo šiurkščiai pažeista Konstitucija ir sulaužyta priesaika.

KT taip pat padarė išvadą, kad parlamentaro L.Karaliaus veiksmai – išvykimas į užsienio kelionę ir dėl to nedalyvavimas be pateisinamos priežasties sausio 13, 14, 19, 20, 21 dienomis vykusiuose Seimo plenariniuose posėdžiuose, sausio 15, 20 dienomis vykusiuose Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžiuose – prieštarauja Konstitucijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...