2011 Gegužės 24

A. Sacharukas apskųstas dėl galimo nusikaltimo slėpimo

veidas.lt

BFL

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Stasys Šedbaras kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai slepiamos informacijos apie nusikaltimus. Tuo S. Šedbaras įtaria parlamentarą Aleksandrą Sacharuką.

TTK pirmininkui įtarimų dėl galimai slepiamos informacijos kilo antradienį dienraštyje “Lietuvos žinios” perskaičius Seimo Krikščionių partijos frakcijos nario A. Sacharuko interviu.

Jame politikas teigia turįs įrodymų, kad buvo šantažuojas, jam esą siūlytas 700 tūkst. litų kyšis, siekiant jo lojalumo.

“Ir per apkaltą viešai sakiau, kad mane bandė nupirkti, siūlė didelius pinigus – ir vieni iš valdančiosios koalicijos lyderių, ir oligarchai. Apkaltos komisija labai įdomiai į tai sureagavo, iškart pasuko pokalbį kita linkme ir pradėjo klausinėti apie kitus dalykus. Nei socdemams, nei konservatoriams tai buvo neįdomu, nors pasakiau, kad turiu faktų ir galiu pateikti įrodymų, jog mane šantažavo, bandė nupirkti, o kai nepavyko, pasakė, kad surengs apkaltą”, – interviu sakė buvęs kriminalistas, buvęs Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas.

Jis taip pat pareiškė turįs duomenų apie žurnalistų, politikų šnipinėjimą, kai vykdant įvairių interesų grupių užduotis, neteisėtai rinkta informacija apie privatų asmens gyvenimą.

“Jeigu Seimo nariui, buvusiam Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnui ir buvusiam Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkui iš tikrųjų žinomi tokie faktai, būtina nedelsiant pradėti ikiteisminį tyrimą, apklausti labai konkrečią informaciją apie šiuos atvejus turintį Aleksandrą Sacharuką ir nusikaltimais įtariamus žmones”, – pareiškė S. Šedbaras.

Jo įsitikinimu, slėpdamas informaciją apie nusikalstamą veiką, A. Sacharukas galbūt pats nusižengia įstatymui, jeigu apie žinomus labai sunkius nusikaltimus nedelsiant nepraneša atitinkamoms teisėsaugos institucijoms.

“Gerai, kad S.Šedbaras sureagavo, šaunuolis. Galvojau, kad patiems reikės kreiptis”, – TTK vadovo kreipimąsi į prokuratūrą antradienį BNS komentavo A. Sacharukas.

Jis tvirtino pareigūnams pateiksiąs visus turimus įrodymus, tačiau tik tuo atveju, jeigu matys, kad “iš tiesų norima sąžiningai viską ištirti ir pateikti įtarimus aukštiems vadovams”.

Parlamentaras sakė iki šiol pats į teisėsaugą nesikreipęs, nes jutęs spaudimą.

“Vos tik prasižioju, kad ką nors žinau, tuoj prasideda spaudimas. Pasakiau apkaltos komisijai, atėjo prokuroras į Seimą (prašyti panaikinti teisinį imunitetą – BNS), pasakiau per apkaltą, atėmė leidimą dirbti su slapta informacija”, – teigė A. Sacharukas.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Vilma Budėnienė BNS sakė, kad antradienį TTK pirmininko kreipimosi prokuratūra dar nebuvo gavusi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...