2010 Rugsėjo 27

Kelionės

A. Lukašenka susirūpino lietuvių ir lenkų kelionėmis į Baltarusiją

veidas.lt

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė Sporto ir turizmo ministerijai parengti pasiūlymus, kurie turėtų palengvinti lietuvių ir lenkų turistų keliones į šią šalį.

Sporto ir turizmo viceministras Česlavas Šulha naujienų agentūrai BelaPAN sakė, kad tokie pasiūlymai turėtų būti parengti iki lapkričio 1 dienos, tačiau daugiau detalių neatskleidė.

Č.Šulha kalbėdamas apie susitarimus su Lenkija ir Lietuva dėl trišalio bevizio režimo taikymo 20 kilometrų pasienio zonose gyvenantiems žmonėms teigė, jog toks susitarimas su Lenkija turėtų būti ratifikuotas iki 2010 metų pabaigos.

Pasak jo, Vyriausybė planuoja nereikalauti vizų iš užsieniečių, kurie į Baltarusiją atvyks 2014 metais Minske vyksiančiam Pasaulio ledo ritulio čempionatui. Taip yra planuojama imti naudoti elektronines vizas, šiuo klausimu netrukus turėtų būti pateikti darbo grupės pasiūlymai.

Buvo tikimasi, kad susitarimą, kuris leistų supaprastintą judėjimą netoli sienos gyvenantiems žmonėms, Lietuva ir Baltarusija pasirašys pernai rugsėjį per A.Lukašenkos vizitą Vilniuje, tačiau, pasak Lietuvos diplomatų, Baltarusijos pusė tuomet paprašė pasirašymą atidėti ir patikslinti kai kuriuos klausimus.

Planuojama, kad pagal sutartį, rajonuose, esančiuose iki 50 kilometrų nuo sienos, gyventojai galėtų judėti turėdami specialius leidimus, kurie būtų išduodami penkeriems metams. Tokiu atveju Gardino ir Lydos gyventojai galėtų be vizų atvykti į Vilnių ir Druskininkus ir atvirkščiai.

Lietuvos teritorijoje prie Baltarusijos, kurioje būtų leidžiamas judėjimas per sieną be vizų, gyvena apie 800 tūkst. žmonių. Baltarusijos pusėje teoriškai laisvu judėjimu galėtų pasinaudoti apie 600 tūkst. gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...