2011 Sausio 11

A.Kubilius tikisi Rusijos “geros valios” dėl atjautos ir kompensacijos nukentėjusiems nuo sovietinio režimo

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius teigia pastebintis, kad Rusijos požiūris į istorinį teisingumą pastaruoju metu teigiamai keičiasi, ir sako besitikintis šios šalies valdžios žingsnių sprendžiant dėl kompensacijų nukentėjusiems nuo sovietinio režimo.

Šias mintis ministras pirmininkas antradienį išsakė interviu Lietuvos radijui ir aptarė susitikime su Rusijos ambasadoriumi Lietuvoje Vladimiru Čchikvadze.

“Tikrai manau, kad Rusijos valdžia turi visas galimybes žengti geros valios žingsnį ir nukentėjusių atžvilgiu spręsdama žmogiškos atjautos ir atitinkamos kompensacijos klausimus”, – interviu Lietuvos radijui antradienį sakė Lietuvos premjeras.

Jis teigia jau anksčiau kreipęsis į Rusijos premjerą Vladimirą Putiną, siūlydamas Sausio 13-osios dvidešimtmečio proga žengti atitinkamus žingsnius “ieškant tinkamo sprendimo”.

Vyriausybės pranešime teigiama, kad pernai lapkritį laiške V.Putinui Lietuvos vyriausybės vadovas siūlė skirti įgaliotą asmenį, kuris Rusijos vyriausybės vardu dalyvautų dialoge dėl tragiškų Sausio 13-osios įvykių, taip suteikiant geranorišką postūmį priimant sprendimus šiais sudėtingais klausimais.

“Permainų laikotarpis 1991-aisiais taip pat pažymėtas ir sausio tragedija Lietuvoje bei dramatiškais rugpjūčio įvykiais Rusijoje. Tuometinės SSR Sąjungos ginkluotųjų pajėgų veiksmai 1991 metų sausio 13 dieną Vilniuje paliko mums dešimtis našlių ir našlaičių. 2011 metų sausio 13-ąją Lietuvoje iškilmingai minėsime tų tragiškų įvykių dvidešimtmetį. Jūsų asmeninis jautrumas, kurį parodėte stalinizmo aukų atžvilgiu šiais metais Katynėje kartu su Lenkijos premjeru, teikia vilties, kad Jūsų vadovaujama Vyriausybė žengs geros valios žingsnį mano paminėtų įvykių ir žmonių Lietuvoje pusėn, spęsdama žmogiškos atjautos ir atitinkamos kompensacijos klausimus”, – buvo rašoma A.Kubiliaus laiške.

“Sovietinis režimas – labai skaudus visoms Baltijos valstybėms. Esu tikras, kad visi stalininiai-sovietiniai nusikaltimai, nepriklausomai nuo to, ar jie buvo įvykdyti 1941-aisiais, ar 1991-ųjų Sausio 13-ąją, iš esmės bus pasmerkti Europos susitaikymo dvasioje”, – ministro pirmininko tarnybos pranešime cituojamas A.Kubilius.

Pranešime spaudai teigiama, kad dvišaliai santykiai ir istorinės temos aptartos antradienį vykusiame susitikime su ambasadoriumi V.Čchikvadze.

Interviu Lietuvos radijui premjeras sakė, kad pastaruoju metu galime matyti “tam tikrą teigiamą dinamiką dabartinės Rusijos valdžios požiūryje į istorinės atminties ir istorinio teisingumo reikalus”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...