2010 Rugsėjo 30

Premjeras

A. Kubilius: Lietuva pralenks Vakarų Europą

veidas.lt

Iš darbo vizito Danijoje ketvirtadienį grįžtantis premjeras Andrius Kubilius teigia, kad lietuviai yra įsikalbėję sau nepilnavertiškumą kompleksą ir turėtų tikėti, kad jei dabar yra sunku, vėliau bus geriau.

“Mes esame turbūt psichologiškai sau įsikalbėję nepilnavertiškumo kompleksų ir tam reikia laiko, tai reikia įveikti, tam reikia sėkmės pavyzdžių, tai ką matome paskutiniu metu, kai į Lietuvą ateina ir stambios pasaulinio garso užsienio kompanijos, tam reikia, kad kiekvienas žmogus pajustų ekonomikos gerėjimą”, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė premjeras.

“Visa tai yra natūralu, bet svarbiausias dalykas yra mums patiems patikėti, kad jei šiandien nėra gerai, tai neturi būti visą laiką, ir patikėti, kad tikrai galime pasiekti to, ką galėtume vadinti Lietuvos sėkmės istorija”, – tikino ministras pirmininkas.

Trečiadienį A.Kubilius, Kopenhagos verslo mokyklos vadovams ir studentams pasakodamas apie projektą “Lietuva 2030″, pareiškė, kad po kelių dešimtmečių Lietuva pralenks Vakarų Europą.

“Lietuva – nedidelė, dinamiška, atvira šalis. Esu tikras, kad ir po 10, 20, 30 metų ji bus pasiruošusi mąstyti novatoriškai, veikti greitai ir drąsiai. Jei ne gyvenimo kokybe, tai savo dinamizmu Lietuva pralenks Vakarų Europą”, – tuomet Ministro pirmininko tarnybos Spaudos tarnybos pranešime cituotas A.Kubilius.

Šie jo žodžiai internetinėje erdvėje sulaukė audringos reakcijos.

“Aš mačiau tas reakcijas, šiek tiek linksmai nuteikė”, – apie pasirodžiusius komentarus po išplatinto pranešimo kalbėjo premjeras.

Jis tvirtino susitikęs su Danijos verslo lyderiais ir visur dėstęs panašią poziciją. Premjero teigimu, Danijos verslo elitas rimtai tikėjo tokiais jo žodžiais.

“Galbūt su mūsų tikėjimu savo sėkme yra šiokių tokių problemų, o šiaip tikrai nematau, kodėl mes neturėtume tikėti tokia Lietuvos sėkme”, – tvirtino ministras pirmininkas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...