2010 Balandžio 28

Andrius Kubilius

“Ebay” galima įsigyti premjerą vaizduojančią lėlę

veidas.lt

Vienoje populiariausių internetinių parduotuvių “Ebay” siūloma įsigyti premjerą Andrių Kubilių vaizduojančią medžiaginę lėlę.

Apie tokią galimybę sužinojęs Vyriausybės vadovas nesipiktino. “Rankų darbo reta Kubiliaus lėlė”, – taip minėtame tinklalapyje pristatoma neįprasta prekė. Premjerą A.Kubilių vaizduojančią lėlę per aukcioną pardavinėja viena lietuvė.

Vyriausybės vadovą A.Kubilių, pasak jo atstovės spaudai Jardos Paukštienės, dienraščio jam perduota žinia apie lėlę pralinksmino. Premjeras panoro pamatyti, kaip prekė atrodo, tačiau lyg tyčia Ministro pirmininko tarnyboje vakar dalį dienos “streikavo” kompiuteriai.

“Premjeras pasidžiaugė, kad žmonės turi puikų humoro jausmą ir originalų verslo pojūtį”, – “Lietuvos žinioms” sakė J.Paukštienė. Anot jos, A.Kubiliui užkliuvo tik tai, kad lėlė pardavinėjama taip pigiai. “Vyriausybės vadovas tikino, kad būtų įdomu ją įsigyti”, – pridūrė premjero atstovė spaudai.

A.Kubilius nėra pirmasis politikas, kurio atvaizdas naudojamas gaminant lėlę. Praėjusiais metais plačiai nuskambėjo fotomenininko Sauliaus Paukščio akcija, kai sostinės bare “Bobo” buvo pakabinta buvusį finansų ministrą Algirdą Šemetą vaizduojanti lėlė. Greta maždaug 30 centimetrų medžiaginės lėlės buvo padėtos keturios adatinės su adatėlėmis, ant kurių užrašyta “Už draugą”, “Už Lietuvą”, “Už šeimą”, “Už ateitį”. Baro klientai galėjo smaigstyti adatėles į politiką vaizduojančią lėlę. Akcijos sumanytojas S.Paukštys tuomet tikino taip protestuojantis prieš valdžios politiką – esą jam baisu žiūrėti, kaip A.Šemetos veiksmai kenkia paprastiems žmonėms. Pačią pirmąją dieną į lėlę buvo susmeigtos 23 adatėlės. “Taip, tai žiauru. O tai ką jis daro – ar ne žiauru?”, – spaudai tuomet sakė S.Paukštys.

Politikus vaizduojančios lėlės pasaulyje nėra neįprastas dalykas. Kai kurie politikai į tai nekreipia dėmesio, tačiau būna atvejų, kai sustabdyti prekybą tokiomis lėlėmis bandoma net per teismus. Taip pasielgė Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy. Daugiau nei prieš metus prekyboje atsirado jį vaizduojančios lėlės, kurios buvo pardavinėjamos su knyga ir smeigtukų rinkiniu. Šiuos smeigtukus galima smaigstyti į įsimintinas šalies vadovo citatas, išspausdintas ant lėlės.

Dėl šios prekės N.Sarkozy kreipėsi į teismą, motyvuodamas, kad turi išskirtines ir neginčijamas teises į savo paties atvaizdą. Tačiau teismas leido toliau prekiauti prezidentą pašiepiančia lėle. Teismas tik įpareigojo gamintoją ant prekės nurodyti, kad ji yra įžeidžianti. Ši byla N.Sarkozy vaizduojančiai lėlei buvo geriausia reklama – ji tapo bestseleriu prancūziškame interneto knygyne “Amazon”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...