2010 Liepos 15

Korupcija

A. Kubilius korupcijos srityje įžvelgia permainų

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius, atsakydamas į prezidentės Dalios Grybauskaitės pastabas dėl ją nustebinusių korupcijos mastų, sako matantis šio srityje neblogų permainų, o šalies vadovės kritiką, kad kova su šiuo reiškiniu per daug fragmentuota, pirmiausia aiškina per didele teisėsaugos institucijų autonomija.

“Dėl fragmentacijos aš pritariu prezidentei, bet, mano manymu, čia ne tiek su vykdomąja valdžia yra susieta, kiek su teisėsaugos institucijų veikla. Teisėsaugos institucijų tam tikras autonomiškumas arba sąsajų ir galimybių koordinuotai veikti vykdomajai valdžiai ir teisėsaugos institucijoms yra ne tiek daug. Yra susiklostę, kaip aš sakau, kai kurios autonomijos arba tam tikra prasme hipertrofuotai suvokiamo nepriklausomumo tendencijos ir tradicijos”, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė Vyriausybės vadovas.

Jis tvirtino matantis būtinybę ieškoti naujų būdų, kaip bendrai koordinuoti šią veiklą, tačiau pastebi ir teigiamų poslinkių.

“Tie, kurie esame politikoje, esame valdžioje ne pirmi metai stebime situaciją, tai kažin, ar galima dalykus vadinti taip, kad jie mus nustebina. (…) Aš tik galiu pasidžiaugti, kad praėjusiais metais išrinkus prezidente Dalią Grybauskaitę kai kurie dalykai bendromis pastangomis pradėjo keistis gana sparčiau į gerą pusę”, – teigė A.Kubilius.

Jis taip pat sakė matantis, kad korupcija pirma pasireiškia tinkamai nesutvarkytose srityje ir kaip tokias išskyrė energetiką, valstybės turto valdymą, pačios teisėsaugos veiklą.

“Mes dirbame nuosekliai kasdieninį darbą turėdami labai aiškią programą, ką turime pasiekti. Ne viską pavyksta padaryti taip, kaip suplanuojame, bet tikrai nuosekliai einame į priekį”, – tikino premjeras.

Pirmadienį per spaudos konferenciją apibendrindama metus prezidento poste D.Grybauskaitė pareiškė, kad vienas iš nemalonių pirmųjų kadencijos metų atradimų buvo valdininkų inercija. Valstybės vadovė taip pat prisipažino nesitikėjusi tokio korupcijos masto.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Manau... Manau... rašo:

    http://www.filmai.in/uzeik-160433.html Esat mate sita filma ? geras tikrai geras filmas, paremtas tikrais faktais ir parodantis visiska teisybe apie Lietuva


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...