- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

A. Kubilius: Kaliningradui susitarti dėl bevizio režimo nebus lengva

Autorius: veidas.lt | 2010 06 03 @ 10:41 | Lietuva | No Comments

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius sako manąs, kad sutarti dėl bevizio režimo Rusijos Kaliningrado srities gyventojams Europos Sąjungoje (ES) nebūtų lengva, todėl Vilnius kol kas neseka Lenkijos pavyzdžiu su Rusija kartu garsiai kelti tokius prašymus.

Ministras pirmininkas ketvirtadienį sakė, kad Lietuva remia supaprastinto gyventojų judėjimo idėją tam tikro pasienio ruožo gyventojams, kaip leidžia ES teisė, bet dėl išimties, kad šios taisyklės būtų taikomos visam Kaliningradui, reikia ES pritarimo.

“Ne nuo mūsų priklauso, ar būtų leista tokios išimtys. Reikia pasiekti Europos Komisijoje ir Europos Vadovų Taryboje, kad taisyklės būtų keičiamos, ir nemanau, kad tai bus labai paprasta padaryti”, – interviu “Žinių radijui” sakė A.Kubilius.

Lenkijos ir Rusijos užsienio reikalų ministrai balandį viešai kreipėsi į Europos Komisiją, prašydami Kaliningrado sričiai taikyti specialias sąlygas. Lietuva prie šio viešo prašymo neprisijungė.

Už idėją atsisakyti vizų visam Kaliningradui Lenkijos ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorski) agitavo ir trečiadienį per vizitą Vilniuje, kai kelis kartus viešai padėkojo A.Kubiliui už esą jo išsakytą paramą, nors tokia parama bent viešai aiškiai deklaruota nebuvo. Kad Lietuvos pozicija skiriasi nuo Lenkijos, A.Kubilius pakartojo ir ketvirtadienį.

“Čia yra daugiau taktikos ir retorikos klausimas. Mums atrodo, kad pradžiai reikia sutarti, ar tas taisykles įmanoma pakeisti, ir tada pradėti kalbėti dėl tokio palengvinto režimo. Lenkijos pusei atrodo, kad reikia pradžiai garsiai kalbėti, galbūt pavyks kažką tom kalbom pasiekti”, – sakė A.Kubilius.

Pagal supaprastintą vietos eismo tvarką, pasienio ruože gyvenantys žmonės galėtų sieną kirsti be vizų turėdami specialius leidimus. Dėl tokios tvarkos Lietuva derasi ir su Baltarusija.

Rusija šiuo metu siūlo ES įvesti bevizį režimą visiems jos gyventojams.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/a-kubilius-kaliningradui-susitarti-del-bevizio-rezimo-nebus-lengva

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.