2010 Balandžio 08

Praha

A. Kubilius: JAV dėmesys Europai nemažėja

veidas.lt

Šiandien Čekijos sostinėje Prahoje JAV prezidentas Barackas Obama neformaliai susitiks su vienuolikos Vidurio ir Rytų Europos regiono valstybių lyderiais. Lietuvos valstybei atstovaus ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Prahoje Jungtinių Valstijų prezidentas B. Obama ir Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasirašys susitarimą dėl strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo.

Naujoji strateginės ginkluotės mažinimo sutartis su Rusija pakeis istorinę 1991 metų sutartį, kuri nustojo galioti praėjusių metų gruodžio 5 d. Sutarties atnaujinimas yra vienas iš svarbiausių JAV prezidento B. Obamos administracijos uždavinių.

Pasak A. Kubiliaus, Prahoje rengiamu susitikimu JAV siekia parodyti, kad dėmesys Europai nėra sumažėjęs.
„Svarbi šio susitikimo simbolinė prasmė. Manau, kad JAV tikslas – parodyti, kad jie ieško naujų saugumo formų ir jų dėmesys bei rūpestis Vidurio Europai tikrai nemažėja. O Lietuva ir ateityje išliks vienu jautriausių regionų saugumo aspektu“, – prieš išvykdamas vizito į Prahą sakė Lietuvos premjeras.

Pasak A. Kubiliaus, Lietuva sveikina JAV pasiektą susitarimą su Rusija dėl strateginės ginkluotės sumažinimo sutarties ir viliasi, kad JAV strateginė ginkluotė ir ateityje vaidins svarbų vaidmenį užtikrinant ilgalaikį Europos saugumą. „Esame tikri, kad ir toliau bus stiprinamas Europos–Amerikos ryšys, o numatomi pokyčiai nesumenkins Europos saugumo garantijų bei ilgametes tradicijas turinčios patikimos Lietuvos–JAV partnerystės“, – sakė premjeras A. Kubilius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...