2010 Gruodžio 27

Verslas

A. Kubilius: “Gazprom” veiksmus vertinu kaip ekonominį šantažą

veidas.lt

“Gazprom” oficialus pareigūnas pareiškė, kad Lietuvai dujų kaina, skirtingai nei Latvijai, nebus mažinama dėl to, kad Lietuva pradėjo įgyvendinti ES trečiąjį energetikos paketą. Reaguodama į šį pareiškimą ir į tai, kad dėl ES direktyvų perkėlimo į nacionalinę teisę nukenčia šalies vartotojai ir verslas, Lietuvos Vyriausybė kreipsis į Europos Komisiją.

“Tokius “Gazprom” veiksmus vertinu kaip ekonominį šantažą”, – šiandien po Vyriausybės pasitarimo žiniasklaidos atstovams sakė Premjeras Andrius Kubilius.

Pasak Premjero, toks monopolisto diskriminacinis požiūris į dujų kainą Lietuvos vartotojams yra didelis iššūkis ir pačiai Europos Komisijai. “Esame ne kartą viešai kalbėję, kad Lietuvos Vyriausybė pritaria EK požiūriui, jog trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimas ilgalaikėje perspektyvoje didins konkurenciją ir mažins dujų kainas vartotojams”, – pažymėjo Premjeras. Be to, A. Kubilius pareiškė, kad Lietuvos Vyriausybė dar labiau paspartins ES III-ojo paketo bei suskystintų dujų terminalo projekto įgyvendinimą, kad Lietuva kuo greičiau įgautų galimybę pirkti dujas ne iš vieno tiekėjo ir mūsų nebebūtų galima šantažuoti aukštomis dujų kainomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...