2010 Liepos 02

Kultūros ministras

A. Gelūnas jau suformavo komandą

veidas.lt

Penktadienį prisiekusio kultūros ministro Arūno Gelūno asmeninio pasitikėjimo komandoje dirbs nemažai su Tautos prisikėlimo partija (TPP) susijusių žmonių, buvęs programos “Vilnius – Europos kultūros sostinė” (VEKS) vadovas ir buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnas.

A.Gelūnas penktadienį žurnalistams sakė, kad jo komanda jau daugmaž suformuota. Ministro teigimu, personalijos žinomos, tik dar nepasiskirstyta konkrečiomis pareigomis ir atsakomybės sritimis.

‘Tai žmonės, su kuriais kalbėta, kurie rimtai svarsto ir kurie veikiausiai prisidės”, – sakė naujasis ministras.

Kultūros ministerijoje turėtų dirbti ilgametė Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Nijolė Laužikienė. “Man jos kompetencija, žmogiškosios savybės nekelia abejonių”, – sakė A.Gelūnas.

Į ministeriją planuoja grįžti Rolandas Kvietkauskas, iki šių metų pavasario vadovavęs VEKS. “Kai VEKS programa jau buvo laikoma beveik sužlugdyta, jis perėmė VEKS projektą ir sėkmingai išvairavo iki galo”, – savo pasirinkimą motyvavo A.Gelūnas.

Valstybės tarnybos ir viešųjų ryšių klausimais jam patarinės buvusi ilgametė prezidento ir premjero Algirdo Mykolo Brazausko, vėliau – TPP pirmininko Arūno Valinsko komandos narė Džiuljeta Žiugždienė.

“Yra ir keletas jaunų muzikantų yra komandoje. Kompozitorius Mantautas Krukauskas yra patyręs įvairių kultūros renginių organizuotojas, dėsto Muzikos ir teatro akademijoje. Galvoju, kad jo patirtis organizuojant renginius, dirbant su nevyriausybinėmis organizacijomis bus labai vertinga”, – kalbėjo A.Gelūnas.

Į asmeninio pasitikėjimo komandą jis pakvietė ir operos solistą Deividą Staponkų, kurį prieš A.Gelūną TPP siūlė skirti kultūros ministru, bet jo kandidatūra pasirodė nepriimtina premjerui Andriui Kubiliui.

Naujajam kultūros ministrui ekonomikos klausimais ketina patarinėti buvęs VSD pareigūnas Imantas Melianas. Jis iš VSD atleistas 2007 metų vasarį už vairavimą išgėrus. Anot A.Gelūno, jis – taip pat TPP kandidatas.

A.Gelūno atstove spaudai bus iki šiol šias pareigas ėjusi TPP frakcijoje Seime Vaiva Gogelienė.

Naujasis ministras pripažino, kad dalį komandos sudaro jo paties pasirinkti žmonės, dalį jį į ministrus delegavusios TPP pasiūlyti kandidatai. “Toks buvo susitarimas”, – sakė A.Gelūnas.

Naujasis kultūros ministras penktadienį prisiekė parlamente. Po priesaikos jis oficialiai pradės eiti pareigas.

Paklaustas apie pirmuosius darbus ministerijoje, A.Gelūnas sakė, kad svarbiausia užduotis bus kitų metų biudžeto formavimas.

“Kiek žinau, dabar svarstomas biudžetas, todėl vienas iš pirmųjų uždavinių bus pažiūrėti galimybes, kad kultūros sferai būtų kiek įmanoma palankesnės sąlygos”, – sakė jis.

Ministras džiaugėsi šią savaitę Seimo priimtomis kultūros politikos kaitos gairėmis. “Tai labai įkvepia darbui ir teikia optimizmo. Kad vis dėlto buvo pritarta, tos gairės iš tiesų ir taps mano programa”, – tvirtino A.Gelūnas.

Jis pakartojo, kad jo, kaip kultūros ministro, vienas iš prioritetų yra “kultūros diegimas ir rėmimas regionuose, galbūt siejant tai su kultūriniu turizmu, kas irgi yra labai stiprus variklis”.

“Be abejo, profesionalus menas, socialinė menininkų apsauga, socialinė apsauga, kad menininkas nesijaustų marginalas, autsaideris, kad jaustųsi integruotas, reikalingas savo kraštui. Su komanda, su patarėjais, su žmonėmis, kurie yra įvairių sričių ekspertai, mes mėginsime rengti įvarius teisės aktus, koreguoti visą padėtį, įvesti daugiau skaidrumo”, – savo uždavinius dėstė A.Gelūnas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus dailės akademijos prorektorių A.Gelūną kultūros ministru paskyrė pirmadienį.

Jis šiame poste pakeis Remigijų Vilkaitį, kuriam nepasitikėjimą pareiškė jį į šį postą delegavusi TPP.

Kaune 1968-aisiais gimęs A.Gelūnas 1975-1986 metais mokėsi J.Jablonskio vidurinėje mokykloje, 1988-1994 metais studijavo Vilniaus dailės akademijoje (VDA), įgijo dailininko grafiko specialybę.

A.Gelūnas 1995-1997 metais studijavo Tokijo menų universitete Japonijoje, Japonų stiliaus tapybos katedroje. 1997-2001 metais jis studijavo Vytauto Didžiojo universitete (VDU), apgynė filosofijos daktaro disertaciją.

1997-2004 metais A.Gelūnas dirbo grafikos dėstytoju VDA Kauno dailės fakultete (KDF), 2001-2002 metais – asistentu VDU filosofijos katedroje. 2002-2003 metais buvo VDA KDF prodekanas, 2003-2004 metais – dekanas ir vyriausiasis mokslo bendradarbis.

Nuo 2000 metų jis yra vizituojantis lektorius Vilniaus universiteto Orientalistikos centre, nuo 2004-ųjų – VDA Studijų prorektorius, eina docento pareigas Dailės istorijos ir teorijos katedroje bei Grafikos katedroje.

A.Gelūnas yra surengęs apie 15 personalinių kūrybos parodų, gavęs apdovanojimų tarptautiniuose meno renginiuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...