2011 Gegužės 03

Socialdemokratai nesiperša į draugus

veidas.lt

BFL
Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius tvirtina, kad socialdemokratai jokiu būdu nesiperša konservatoriams į draugus. Pasak jo, socialdemokratai po Seimo rinkimų pirmiausia derėsis su šiuo metu opozicijoje esančiomis partijomis.

“Stebina Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės populistiniai pareiškimai naiviai tikintis laimėti Seimo rinkimus ir išvengti socialdemokratų koalicijoje. Gal galima būtų juos pateisinti noru prieš būsimuosius konservatorių partijos pirmininko rinkimus įtikti savo partijos dešiniausiajam flangui, kuriam kairioji politika vis dar kelia isteriją”, – sako A. Butkevičius.

Jeigu valdantieji konservatoriai nepakeis savo požiūrio į Lietuvos ekonomiką ir politinės retorikos tai, jo nuomone, gali atsitikti taip, kad Lietuvoje nebeliks kam balsuoti. Socialdemokratai nėra tikri, kad Lietuvą paliks tik kairieji rinkėjai, dešinieji irgi gali likti be savo balsų ir be bilieto sudaryti valdančiąją koaliciją.

Kaip pastebi Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas A. Butkevičius, atsidarius Vokietijos darbo rinkai, vis daugiau tautiečių perka bilietus į vieną pusę ir keliauja ieškoti darbo ir oresnio gyvenimo. Politologai ir ekspertai prognozuoja, kad ši emigracijos banga bus dar skausmingesnė Lietuvai nei ankstesnės, kadangi paskui nekvalifikuotą darbo jėgą iškeliaus ir aukštąjį išsilavinimą bei profesinę patirtį turintys specialistai.

Lietuvos darbo birža pasidžiaugė, kad Lietuvoje liko vos 271,2 tūkst. bedarbių, t. y. nedarbas siekia vos 12,54 proc. “Tačiau paaiškėjo, jog džiaugtis nėra ko: tūkstančiai tautiečių išvyko į Vokietiją, kuri nuo sekmadienio atvėrė darbo rinką Rytų Europai. Pasak verslo atstovų, dar gerokai prieš gegužės 1-ąją, kai Vokietija ir Austrija atvėrė savo darbo rinką 15 Rytų Europos šalių, Lietuvos vežėjai paskelbė: autobusai į Vokietiją išvyksta pilni, grįžta tušti. Lėktuvų bilietų į šios šalies didmiesčius taip pat nebuvo galima gauti net dviem savaitėms į priekį”, – sako A. Butkevičius.

Jo duomenimis, Lietuvos gydytojų sąjunga susirūpinusi dėl medikų, nes išvažiuos geriausi specialistai. Šiuo metu 30-40 proc. medikų yra pensinio amžiaus arba arti jo, tad specialistų trūkumas bus jaučiamas jau po kelerių metų. Vokiečių spauda mirga nuogąstavimais dėl didėjančio naujų emigrantų skaičiaus, kuris, kaip manoma, artimiausiu metu gali siekti nuo 400 tūkst. iki 800 tūkst.

“Tuo tarpu valdančiųjų konservatorių, panašu, tai visai nejaudina”,- stebisi A. Butkevičius.

Pasak jo, tenka konstatuoti, kad Lietuvos žmonės nepatikėjo, jog Lietuvoje krizė baigėsi. “Neišgirsti žmonių liko ir dešiniųjų prašymai nebepiešti situacijos juodomis spalvomis. Panašu, kad norint išbalinti gūdžią mokesčių reformos naktį juodomis spalvomis nutapytą paveikslą, neužtenka Lietuvą valdančių konservatorių gražių žodžių”, – mano A. Butkevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...