2011 Birželio 20

A.Ažubalis ragina lenkus statyti, o ne griauti tiltus

veidas.lt

BFL

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis straipsnyje Lenkijos dienraštyje “Gazeta Wyborcza” paragino politikus ir diplomatus jungti, o ne griauti tiltus tarp abiejų šalių žmonių.

Ministro teigimu, tautinės mažumos neturėtų tapti trumparegiškų populistinių žaidimų, kuriuos skatina ir “trečioji pusė”, įkaitėmis.

Pasak ministro, abiejų šalių intelektualų išsakytas susirūpinimas “skatina mus atidžiai įsiklausyti į jų balsą ir sutarti, ką politikai ir diplomatai turi padaryti savo tautų labui, kad tiltai, jungiantys mūsų žmones, būtų statomi, o ne griaunami”.

“Kreipiuosi į savo kolegas, Lenkijos politikus, diplomatus, į savo gerus bičiulius, ragindamas visus: dalykimės bendra atsakomybe – pirmiausia už savo šalių saugumą regione ir vieningoje transatlantinėje erdvėje. Juk gerai žinome, kad be saugios Lenkijos nebus saugios Lietuvos, o be saugios Lietuvos – nebus saugios Lenkijos”, – rašoma pirmadienį paskelbtame ministro straipsnyje.

A. Ažubalio teigimu, rūpinantis saugumu svarbu ne tik gynybiniai pajėgumai, bet ir grėsmė, kurią gali kelti atominių elektrinių projektai Baltarusijoje ir Karaliaučiaus srityje. Pasak ministro, taip pat svarbu rūpintis ir verslo ryšiais.

“Pasirūpinti, kad lenkas iš Vilniaus galėtų traukiniu pasiekti Varšuvą greičiau negu nukeliaudavo prieš 100 metų. Pasistengti, kad Lietuvos ir Lenkijos verslininkai daugiau investuotų, kurtų naujas darbo vietas ne tik savose ir svetimose sostinėse, bet ir tikiuose daugiakalbiuose miesteliuose kaip Šalčininkai ar Augustavas”, – rašo ministras.

Pasak A. Ažubalio, taip pat svarbu, kad kuo geriau susikalbėtų ir paprasti žmonės, o “Lietuvos lenkų, gudų ar rusų vaikai galėtų be vargo studijuoti Lietuvos universitetuose ne tik gimtąją kalbą ir literatūrą, bet ir tiksliuosius, gamtos ar socialinius mokslus, kam reikia gerai mokėti lietuvių kalbą”.

“Taip pat kviesiu ir savo kolegą Lietuvos švietimo ministrą skatinti lietuvių moksleivius mokytis lenkų ir kitų kalbų, išsaugant gilią bendros kultūros tradiciją, susiformavusią Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos šimtmečiais. Mūsų tautinės mažumos neturėtų tapti trumparegiškų politinių žaidimų, kuriuos skatina ir trečioji pusė, įkaitėmis”, – teigia ministras.

Straipsnio pabaigoje A. Ažubalis pabrėžė esąs giliai įsitikinęs, kad žmonių ir valstybių interesams būtų tarnaujama geriau, jei Lietuva visada remtų Lenkiją, o Lenkija – Lietuvą.

Kai kurie Lenkijos politikai pastaruoju metu nevengė kritikos Lietuvai dėl lenkų tautinės mažumos padėties. Kilus įtampai, abiejų šalių intelektualai paragino politikus stengtis išsaugoti gerus santykius. Lietuvos valdžia tokią kritiką vadino visiškai nepagrįsta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...