2010 Lapkričio 30

Politika

A.Anušauskas sako su JAV diplomatais apie Gvantanamo kalinius nekalbėjęs

veidas.lt

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas sako su Jungtinių Valstijų diplomatais nekalbėjęs apie Vašingtono prašymą Lietuvai priimti Gvantanamo kalinius.

Taip politikas dar kartą paneigė nutekintą JAV diplomatinę informaciją, kuri esą atskleidžia, jog Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei pernai atsisakius priimti kalinį iš Gvantanamo bazės, A.Anušauskas “privačiai atsiprašė ir pasiūlė bendrus sąjungininkus spausti ją persigalvoti”.

“Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatai labai elegantiškai išvengdavo šitų temų, ir mes apie tai net nešnekėjome”, – antradienio vakarą Baltijos televizijai sakė A.Anušauskas.

“New York Times” dienraščio paskelbtą informaciją valdančiųjų konservatorių atstovas įvertino kaip “klaidinančią arba melagingą”.

“Mano užrašuose ir mano pokalbiuose šios temos nebuvo liečiamos (…). Nežinau, kas norėjo kur Vašingtone atsiskaityti už savo atliktą ar neatliktą darbą. Man sunku komentuoti”, – sakė A.Anušauskas.

Prezidentė D.Grybauskaitė pernai spalio mėnesį pareiškė, kad Lietuva nepriims terorizmu įtartų asmenų iš Jungtinių Valstijų Gvantanamo bazės, kol virš Lietuvos kabės šešėlis dėl galimai veikusio Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimo.

Anot “New York Times”, kuris gavo “WikiLeaks” dokumentus, tada Seimo nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas privačiai atsiprašė ir pasiūlė kartu su bendrais sąjungininkais spausti ją persigalvoti.

Jungtinės Valstijos buvo paprašiusios Lietuvos, kad valstybė priimtų du asmenis iš liūdnai pagarsėjusio sulaikymo centro. Vėliau, anot diplomatų, kalbėta apie vieno asmens priėmimą.

Vos pradėjęs eiti prezidento pareigas Barackas Obama (Barakas Obama) iš pradžių žadėjo kalėjimą uždaryti per metus, bet, neįvykdžius šio pažado, dabar Vašingtonas sako, kad įkalinimo centras turėtų būti likviduotas per pirmąją prezidento kadenciją.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija dar pirmadienį pareiškė, kad bet kokia su Lietuva susijusi tinklalapio “WikiLeaks” informacija gali būti vertinama tik kaip iš konteksto ištrauktos detalės, kurios neatspindi realybės ir tikrosios padėties.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. 1(Hz) 1(Hz) rašo:

  Jei “Komjaunimo tiesa” arba “Lietuvos pionierius” paskelbtu tokia įnformacija aš pasakyčiau , kat tai yra melas ir šmeižtas.

 2. Laurynas Laurynas rašo:

  Kol kas is 90,000 diplomatiniu dokumentu tebuvo nutekinta maza dalis. Dar tiek paaiskes! Reiketu lygiai taip pat nutekint ir tas VSD pazymas. Netikiu, kad tai butu labai sunku padaryti.

 3. jon snow jon snow rašo:

  This is the best card game follow https://myeuchre.com and see some amazing fun


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...