2012 Birželio 28

Pajudėjo Visagino atominės elektrinės projektas

veidas.lt


Ketvirtadienį Seimas pritarė Atominės elektrinės įstatymo pataisoms, būtinoms Visagino atominės elektrinės (VAE) statybai pradėti bei koncesijos sutarčiai su strateginiu investuotoju – Japonijos korporacija „Hitachi“ pasirašyti.

Socialdemokratai balsavimą boikotavo, motyvuodami tuo, kad nėra aišku, ar šis projektas ekonominiu požiūriu Lietuvai yra naudingas ir ar numatoma kaina ilgainiui neišaugs.
Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia, kad artimiausiomis savaitėmis opozicija aiškinsis, iš kokių išteklių bus apmokami pirmieji numatyti parengiamieji projekto darbai. Tiesa, jis vis dėlto patikino, kad po Seimo rinkimų pasikeitus valdančiajai daugumai socdemai neinicijuos šio projekto stabdymo ar persvarstymo.
O štai konservatorius Jurgis Razma pabrėžė, kad iki 2015-ųjų pabaigos numatomi dar du svarbūs projekto išbandymai Seime. Vienas jų – tai balsavimas dėl akcininkų sutarties, o kitas – dėl galutinės projekto kainos Lietuvai.
Svarbu, kad koncesijos sutartis būtų pasirašyta iki birželio 28 d., – tada bus toliau tęsiami parengiamieji bei projektavimo darbai. Šiemet jiems jau išleista apie 50 mln. Lt, o kitiems metams numatyta panaši suma. Pagal naujausius skaičiavimus, naujos atominės elektrinės projektas kainuos apie 17 mlrd. Lt, iš kurių Lietuva projektui turėtų skirti 6 mlrd. Lt. Remiantis VAE verlso planu, statyba turėtų pasibaigti ir elektros gamyba prasidėti apie 2020–2022 m.
Sutartyje numatyta, kad Lietuva valdys 38 proc. bendrovės akcijų, o strateginiam investuotojui „Hitachi“ teks 20 proc. Artimiausiu metu prasidės derybos dėl kitų akcininkų – Latvijos „Latvenergo“ (20 proc.) ir Estijos „Eesti Energia“ (22 proc.) dalies. Galutinis sprendimas investuoti turėtų būti priimtas iki 2015 m. kovo 31 d.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...