2011 Birželio 14

Serbijoje prasidėjo NATO konferencija

veidas.lt

"Veido" archyvas

Belgrade antradienį pasidėjo NATO konferencija, skirta tarptautiniam kariniam bendradarbiavimui, kurią kiek aptemdė Serbijos sostinėje vykę protestai prieš 1999 metais šį miestą bombardavusio Aljanso renginį.

Dviejų dienų Strateginės karinės partnerystės konferencijos šeimininkė Serbija nėra Šiaurės Aljanso narė, tačiau organizuodama šį renginį ji demonstruoja savo vyriausybės ketinimus pradėti naują skyrių šalies santykių su Vakarais istorijoje.

“Šiuolaikiniame pasaulyje sutinkami pavojai ir iššūkiai yra vienodi visiems ir jie reikalauja partnerystės vystymo, kad galėtume juos atremti”, – sakė Serbijos ginkluotųjų pajėgų vadas Milojė Miletičius konferencijos atidaryme.

“Mūsų šalys ir dauguma mūsų partnerių vienu metu susiduria su būtinybe ir su suvaržymais, – sakė NATO Sąjungininkų transformacijos vadavietės (ACT) vyriausiasis vadas Prancūzijos generolas Stephane’as Abrialis (Stefanas Abrialis).- Būtinybe įgyti ir išsaugoti pajėgumus, kurie yra būtini, susiduriant su laukiančiais iššūkiais, ir suvaržymais, kurie reiškia, kad mūsų šalys turi tai daryti nedidindamos ar net mažindamos savo išlaidas”.

Serbijos sprendimas surengti konferenciją sostinėje išprovokavo sekmadienį ir pirmadienį Belgrade vykusius protestus.

Remiantis balandžio mėnesį atliktos apklausos duomenimis, tik 15 procentų gyventojų pritaria Serbijos narystei NATO, tuo tarpu 75 procentų respondentų atsakė turį “neigiamą nuomonę” apie NATO. Tokiam vertinimui įtakos turėjo iki šiol išlikęs gyventojų priešiškumas Aljansui dėl 1999 metų kampanijos, kuria buvo siekiama užbaigti Kosovo karą.

To meto vyriausybės duomenimis, per NATO bombardavimus, kurie buvo vykdomi negavus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos pritarimo, žuvo maždaug 2 500 žmonių. Tuo tarpu organizacija “Human Rights Watch” pateikia kelis kartus mažesnį – maždaug 500 žuvusiųjų  - skaičių.

Šalies pareigūnai tikina, kad ši konferencija neturi nieko bendra su narystės NATO siekiais.

Serbijos narystės tema “nebus šio susitikimo darbotvarkėje”, – sakė Serbijos gynybos ministerijos valstybės sekretorė Tanja Miscevič antradienį interviu dienraščiui “Večernje Novosti”.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...