2010 Lapkričio 06

Rusija

Maskvoje sumuštas žurnalistas

veidas.lt

Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija “Amnesty International” bei Rusijos Maskvos Helsinkio grupė ragina Rusijos valdžią kuo greičiau ir veiksmingiau ištirti išpuolį prieš laikraščio “Kommersant” žurnalistą Olegą Kašiną.

“Mes tikimės, kad Olegas Kašinas pasveiks. Mes laukiama, kad Rusijos valdžios atsakas bus greitas ir profesionalus”, – sakė “Amnesty International” Rusijos skyriaus vadovas Sergejus Nikitinas.

O.Kašinas naktį buvo žiauriai sumuštas Maskvoje, jis gydomas reanimacijos skyriuje.

“Mane jaudina tai, kad esame Rusijoje pastaruoju metu padažnėjusių išpuolių prieš pilietinės visuomenės aktyvistus, žurnalistus, teisių gynėjus liudininkai”, – pažymėjo S.Nikitinas.

“Olegas Kašinas – talentingas žurnalistas, kuris rašo ir apie visuomeninių organizacijų veiklą. Mūsų nuomone, valdžia turi negailėti pastangų, kad kaltieji būtų rasti ir patraukti atsakomybėn”, – sakė S.Nikitinas.

“Deja, mes matome, kad kol kas Rusijos valdžia negali pasigirti didele sėkme ieškant nusikaltėlių, kurie atsakingi už nusikaltimus prieš pilietinius aktyvistus. Mes prisimename Nataliją Estemirovą, Aną Politkovskają, Anastasiją Baburovą. Liūdna, bet Olegas Kašinas – dar viena užpuolimo auka”, – kalbėjo “Amnesty International” atstovas.

Seniausios Rusijoje žmogaus teisių gynimo organizacijos – Maskvos Helsinkio grupės – vadovė Liudmila Aleksejeva sunerimusi dėl išpuolio prieš O.Kašiną.

“Kol mūsų šalyje gąsdina ir muša žurnalistus, mes neturėsime nei teisinės, nei demokratinės valstybės”, – sakė ji šeštadienį agentūrai “Interfax”.

“Kiekvienas žurnalisto sumušimo atvejis yra labai nerimastingas signalas, – pažymėjo ji. – Žurnalistų puldinėjimams reikia padaryti galą”.

Tačiau L.Aleksejeva abejoja, ar O.Kašino užpuolikai bus surasti. “Deja, tai rodo ankstesnių išpuolių prieš žurnalistus patirtis”, – nurodė ji.

Pasak jos, reikia Rusijoje specialaus įstatymo, kuris gintų žurnalistus ir visuomenės veikėjus.

“Dabar įstatymas gina tiktai valdininkus, milicininkus, teisėjus ir t.t. Žurnalistai, visuomenės veikėjai ir į parlamentą nepatekusių politinių partijų aktyvistai yra neapginti. Jie dažniau atsiduria po “volu” negu valstybės tarnautojai”, – pažymėjo L.Aleksejeva.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...