2010 Rugsėjo 06

Romai

Lietuvos romai kreipsis Prancūzijos ir Lietuvos vyriausybes

veidas.lt

Lietuvos romai rengia kreipimąsi dėl masinio romų tautybės žmonių deportavimo iš Prancūzijos.

Romų visuomenės centro direktorė Svetlana Novopolskaja BNS sakė, kad kreipimąsi į Prancūzijos ir Lietuvos vyriausybes pasirašys ne tik romai, bet ir Lietuvos žmogaus teisių gynimo organizacijos. Kreipimąsi Prancūzijos Vyriausybei ketinama įteikti per ambasadą.

“Jame kalbama, kad kolektyvinė deportacija prieštarauja žmogaus teisėms, o Prancūzijos vyriausybės argumentai yra nepriimtini civilizuotam pasauliui”, – BNS teigė S.Novopolskaja.

Kreipimusi abi Vyriausybės bus raginamos peržiūrėti savo politiką, nustoti kriminalizuoti šios tautybės žmones, kas esą kursto etninę neapykantą visuomenėje.

Moters teigimu, kaip negalima dėl kelių prasikaltusių lietuvių visų tautos atstovų išsiųsti iš Airijos ar Anglijos, taip negalima visų romų išsiųsti iš Prancūzijos. Ji pabrėžė, kad tiek Prancūzijoje, tiek Lietuvoje kiekvieną romo įvykdytą nusikaltimo atvejį reikia nagrinėti individualiai ir netaikyti kolektyvinės atsakomybės.

Prancūzija sugriežtino priemones prieš romų tautybės asmenis, atvykusius iš Rytų Europos šalių. Pastarosiomis savaitėmis buvo likviduota daugiau nei šimtas neteisėtų čigonų stovyklų.

Jungtinių Tautų rasinės diskriminacijos panaikinimo komitetas kreipėsi į Prancūziją, prašydamas nevykdyti masinės romų deportacijos, tačiau Prancūzijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad romų išsiuntimas atitinka visas žmogaus teisių normas.

Prancūzijos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Philippe’as Seigneurinas (Filipas Senjerinas) interviu BNS praėjusią savaitę sakė, kad Prancūzijos vyriausybė ir toliau ryžtingai vykdys nusikaltusių žmonių iškeldinimo programą, kuri, anot diplomato, nėra nukreipta specialiai prieš romus.

“Kodėl nėra problemos, kada iki sienos palydimas koks nors lietuvis, išvaromas iš teritorijos, o yra problema, jei tai romas?” – interviu BNS sakė Prancūzijos diplomatinės misijos Lietuvoje vadovo pavaduotojas P.Seigneurin.

“Visiškai klaidinga sakyti, kad šie veiksmai turi kolektyvinį ar etninį pagrindą. Žmonės iš teritorijų išvaromi tada, kai yra teismo sprendimai, priimti todėl, kad buvo vykdyti neteisėti veiksmai Prancūzijoje (…) Išvaromi ne tik romai, bet ir kitų tautybių, kitos kilmės žmonės, kurie palydimi iki sienos, nes įvykdė neteisėtus veiksmus”, – dėstė jis.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje 2010 metų pradžioje gyveno apie 2,4 tūkst. romų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...