2010 Rugpjūčio 14

Vasara

8 kovos su karščiu būdai

veidas.lt

"Veido" archyvas

Kaip saunoje: vasarą automobilio vidus gali įkaisti iki 60 laipsnių. Nuotraukoje parodytas vėsinimosi būdas nėra patartinas – rankos turėtų būti ant vairo

Tinkamoje vietoje pastatyti automobilį, jį vėdinti ir naudoti kondicionierių – šie patarimai padeda išlaikyti salone maloniai vėsią temperatūrą karštomis dienomis.

Vasarą pasitaiko dienų arba net ir savaičių, kai karščio automobilyje dažnai neįmanoma ištverti. Įsėdę į savo mašiną, dažnai pasijunta kaip saunoje. Viduje temperatūra siekia 60 laipsnių. Todėl reikia žinoti, kad karščiui geriausia iš karto užkirsti kelią ir vos tik pradėjus važiuoti vėsinti saloną.

1. Tinkamoje vietoje pastatyti automobilį

"Veido" archyvas

Po dideliais medžiais būna šešėliai. Pastačius automobilį tokioje vietoje temperatūra salone pakyla net 15 laipsnių mažiau. Jeigu nematyti jokio natūralaus šešėlio, pastatykite savo automobilį taip, kad saulė šviestų į jo galą, tada priekyje temperatūra nebus tokia varginanti.

2. Prieš pradedant važiuoti reikia išvėdinti

Automobilyje baisi kaitra? Tokiu atveju iš karto nesėskite ir nevažiuokite, o atidarykite visas dureles ir pravėdinkite saloną. Galioja tokia taisyklė: jeigu temperatūra mašinoje pakyla nuo 22 iki 37 laipsnių, tai avarijos rizika padidėja 30 procentų.

3. Apsaugokite nuo saulės

"Veido" archyvas

Kova su kaitra neturi kainuoti itin daug: saulės spindulius atspindinčią sidabrinę foliją, skirtą priekiniam stiklui, galima įsigyti daugelyje prekybos centrų. Ši folija, kurią prilaiko vadinamieji lipukai, padės vidaus temperatūrai išsilaikyti mažesnei.

4. Tinkamai kondicionuoti

Įveikiant pirmuosius kilometrus galioja taisyklė: kondicionierių įjungti visu pajėgumu. Po penkių minučių vidaus oro cirkuliaciją pakeisti gryno oru, nes kitaip CO2 kiekis gali per daug pakilti. Per didelė vėsa – nesveika, todėl salone geriausia palaikyti 20–22 laipsnių temperatūrą.

5. Vėdinti be skersvėjo

Jūsų automobilis neturi kondicionieriaus? Tokiu atveju važiuodami atidarykite galinius langus. Važiavimo sukeliamas vėjas išpūs iš automobilio užsistovėjusį karštį.

6. Šaltų gėrimų vežimas

"Veido" archyvas

12 voltų jungtis leidžia automobilyje gėrimus išlaikyti šaltus. Tokioje specialioje dėžėje palaikoma temperatūra yra 20 laipsnių mažesnė nei aplinkos.

7. Tinkamai apsirengti

Oi! Mūvint trumpikes atsisėsti ant karštos odinės sėdynės gali būti skausminga. Pakankamai ilga, lengva apranga, pavyzdžiui, iš medvilnės, saugo nuo karštų sėdynių. Beje: su įsispiriamomis basutėmis važiuoti nedraudžiama, tačiau įvykus avarijai į tai gali būti atsižvelgta kaip į didžiulį aplaidumą.

8. Patikrinti kondicionieriaus sistemą

"Veido" archyvas

Kondicionieriai turi būti reguliariai tikrinami, nes freonas laikui bėgant dingsta. Kadangi ši priemonė dar sutepa ir judančias detales, jos nebuvimas gali sukelti kondicionieriaus kompresoriaus gedimus. O šios detalės remontas nepigus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...