Veidas.lt Veidas.lt
8 faktai apie legendinį narkobaroną

"Scanpix" nuotr.

Meksika pranešė sulaikiusi visame pasaulyje žinomą narkotikų baroną “El Chapo” (“Neužauga”). Jis laikomas didžiausio Meksikos narkotikų kartelio Sinaloa galva ir tikėtina, kad bus perduotas Jungtinėms Valstijoms.

Kas yra žinoma apie jį:

Interviu Holivudo žvaigždei Seanui Pennui, su kuriuo susitiko prieš areštą, jis teigė, kad augo labai skurdžioje šeimoje ir dėl to ėmėsi narkotikų verslo.

1. “El Chapo” tikrasis vardas yra Joaquínas Archivaldo Guzmánas Loera. JAV pareigūnai teigia, kad jis gimė 1957 m. balandžio 4 d. vakarinėje Meksikos Sinaloa valstijoje. Interviu Holivudo žvaigždei Seanui Pennui, su kuriuo susitiko prieš areštą, jis teigė, kad augo labai skurdžioje šeimoje ir dėl to ėmėsi narkotikų verslo. Pravardė “El Chapo” arba “Neužauga” jam prilipo dėl nedidelio ūgio – jis yra šiek tiek aukštesnis nei 1,5 metro.

"El Chapo" su S.Pennu / "Scanpix" nuotr.

2. Dabar jis vadovauja didžiausiam ir galingiausiam istorijoje Sinaloa narkotikų karteliui, kuris iš Meksikos į JAV įveža apie 25 proc. narkotikų. Savo karjerą “El Chapo” pradėjo Guadalajara kartelyje, o pasinaudojęs atsiradusiu vakuumu po kitos narkomafijos legendos Pablo Escobaro mirties sukūrė savo kartelį.  Už jo galvą Meksikos valdžia siūlė 3,8 mln. dolerių atlygį, o JAV – 5 mln. dolerių.

Mes neužsiminėjome seksu, bet buvome kartu. Aš supratau jį ir žinojau, kad jis nori išsiverkti.

3. “El Chapo” buvo vedęs keturis kartus. Paskutinį kartą 2007 m. jis vedė 17-metę gražuolių konkurso nugalėtoją. Pirmą kartą atsidūręs kalėjime (1993-2001 m.) jis užmezgė meilės romaną su kita kaline, buvusia policininke, kuri dalyvavo narkotikų prekyboje ir buvo įkalinta.

“Jis norėjo, kad aš būčiau nuoga, jis norėjo justi mano kūną šalia savęs. Mes neužsiminėjome seksu, bet buvome kartu. Aš supratau jį ir žinojau, kad jis nori išsiverkti”, – prisiminė meilužė.

2008 m. ją nužudė konkurentų “Los Zetas” kartelis.

"Scanpix" nuotr.

4. Konkurentai nužudė ir vieną “El Chapo” sūnų. Jį kulkomis suvarpė 40 užpuolikų. Kiti jo sūnus taip pat yra įsitraukę į prekyba narkotikais. Konkurentai bandė nužudyti ir patį “El Chapo”, bet supainiojo jį su vyskupu, kurį suvarpė 14 kulkų.

5. “Forbes” 2009 m. skyrė “El Chapo” 701 vietą savo pasaulio turtuolių sąraše. 2013 m. “Forbes” jo turtą įvertino 4 mlrd. dolerių.

6. “El Chapo” tapo legendine asmenybe, ypač gimtojoje Sinaloa valstijoje. Apie jį sukurta ne viena daina.

7. “El Chapo” pirmą kartą buvo suimtas 1993 m. Tuomet jis papirko kalėjimo prižiūrėtojus ir kalėjime gyveno tarsi karalius – vakarėliai, kokainas, prostitutės ir gurmaniški valgiai. Vis dėlto 2001 m. “El Chapo” pabėgo iš šio kalėjimo. 2014 m. jis vėl buvo suimtas, bet po metų, iškastu tuneliu narkobaronas vėl paspruko.

"Scanpix" nuotr.

8. Kai buvo areštuotas antrąjį kartą 2014 m., narkobaronas esą prisipažino vienam žurnalistui, kad nužudė nuo 2 tūkst. iki 3 tūkst. žmonių.

Parengta pagal “Time” ir “The Los Angeles Times”

Daugiau šia tema:

Komentuokite