2010 Lapkričio 17

Apklausa

75 proc. vartotojų mano, kad nelegalia programine įranga naudotis nesaugu

veidas.lt

“Microsoft” korporacijos užsakymu atliktos pasaulinės apklausos duomenimis, trys ketvirtadaliai kompiuterių vartotojų sutinka, kad naudotis nelegalia programine įranga yra nesaugu. Daugiau nei pusei vartotojų didžiausią susirūpinimą kelia asmeninių duomenų praradimo pavojus, grėsmė patekti į tapatybės vagių rankas ir nukentėti finansiškai.

Šį rudenį 20-tyje šalių vykusio ir daugiau nei 38 tūkstančius vartotojų nuomones išanalizavusio tyrimo duomenimis, 73 proc. vartotojų teigė, kad originali programinė įranga veikia saugiau, greičiau ir stabiliau, ją lengviau atnaujinti. Beveik pusė vartotojų tvirtino galintys atpažinti nelegalią programinę įrangą.

Pasaulinės vartotojų apklausos rezultatus korporacija “Microsoft” paskelbė jau trečiąjį kartą rengiamą “Vartotojų švietimo dieną”. Jos metu kompiuterių vartotojai raginami atkreipti dėmesį į nelegalios programinės įrangos keliamas grėsmes ir mokomi, kaip apsisaugoti nuo virusų, šnipinėjimo ar kitų kenkėjiškų programų.

“Kompiuterių vartotojai vis dažniau skundžiasi dėl nelegalios programinės įrangos sukeliamų problemų, gauname nemažai užklausų, kaip atpažinti neoriginalias programas, kaip išvengti apgavysčių. Būdama didžiausia programinės įrangos gamintoja pasaulyje “Microsoft” jaučia atsakomybę informuoti vartotojus apie grėsmes, todėl reguliariai vykdome tokias švietimo iniciatyvas”, – sakė “Microsoft Lietuva” generalinis direktorius Mindaugas Glodas.

Virusai trukdo dirbti daugiau nei pusei lietuvių

Bendrovės “Synopticom” š.m. lapkričio 3-8 dienomis Lietuvoje atlikto interneto vartotojų tyrimo duomenimis, net 55 proc. apklaustųjų pripažino, jog per praėjusius metus dėl kompiuterių virusų ar kitų kenkėjiškų atakų buvo sulėtėjęs kompiuterio darbas. Pusė dalyvavusiųjų apklausoje (49 proc.) tvirtino, jog ši problema kartojosi. Daugiau nei trečdalis apklaustųjų (35 proc.) teigė, jog dėl operacinės sistemos klaidos ar “lūžimo” prarado dokumentus ir nuotraukas. Net 7 proc. Lietuvos gyventojų per praėjusius metus pastebėjo praradę slaptažodžius ar kitus asmeninius duomenis. “Tai didelį nerimą keliantys skaičiai, liudijantys, jog vartotojai nėra saugūs ir turi būti atidesni tiek įsigydami programinę įrangą, tiek dirbdami internete”, – sakė Mindaugas Glodas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...