2015 Gruodžio 17

Rusija

5-ios svarbiausios naujienos iš V.Putino konferencijos

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Nuo santykių su Turkija ir Ukraina iki savo dukrų gyvenimo. Tokius klausimus išgirdo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per tradicinę didžiulę spaudos konferenciją, kuri truko tris valandas ir joje dalyvavo apie 1,4 tūkst. žurnalistų. Pateikiame svarbiausių V.Putino atsakymų penketuką:

1. Turkijai neatleis:

Jei kas iš Turkijos vadovybės nusprendė palaižyti amerikiečiams vieną vietą, nežinau, ar to reikia amerikiečiams.

Kalbėdamas apie Turkiją, kuri numušė į jos erdvę įskridusį karinį Rusijos lėktuvą, V.Putinas negailėjo piktų žodžių ir, žinoma, nepraleido susieti incidento su Vašingtonu: “Jei kas iš Turkijos vadovybės nusprendė palaižyti amerikiečiams vieną vietą, nežinau, ar to reikia amerikiečiams.”

“Mes savo buvimą Sirijoje padidinome, padidinome karinės aviacijos kiekį. Ten nebuvo rusiškos priešlėktuvinės gynybos sistemos – dabar ten S-400. Jei anksčiau Turkija skraidė ir nuolat pažeisdavo Sirijos oro erdvę, tai dabar tegu paskraido”, – pridūrė V.Putinas.

2. Iš Sirijos neplanuoja trauktis:

Tiksliau, V.Putinas iškėlė tokias Rusijos kariuomenės pasitraukimo sąlygas, kokios dar tikrai ilgai nebus įgyvendintos: “Kai mes pamatysime, kad suartėjimo procesas prasidėjo, prasidėjo politinis procesas ir pati Sirijos vadovybė nuspręs, kad reikia baigti šaudyti ir pradėti kalbėtis, nuo to laiko ir mes nesiruošiame būti didesni sirai, nei patys sirai.”

Mes niekada nesakėme, kad ten (Rytų Ukrainoje – red. past.) nėra žmonių, kurie sprendžia tam tikrus klausimus, tarp jų – ir karinius.

3. Ukrainoje – ir yra, ir nėra Rusijos karių:

“Mes niekada nesakėme, kad ten (Rytų Ukrainoje – red. past.) nėra žmonių, kurie sprendžia tam tikrus klausimus, tarp jų – ir karinius, bet tai nereiškia, kad ten yra reguliari Rusijos kariuomenė. Pajauskite skirtumą”, – rėžė Rusijos vadovas. Kalbėdamas apie Ukrainą V.Putinas taip pat pridūrė, kad nesiruošia įvesti sankcijas Kijevo atžvilgiu.

4. Dukrų gyvenimas – paslaptis:

V.Putinas, atsakydamas į klausimą apie gandus, susijusius su jo dviem dukromis, teigė, kad jos gyvena Rusijoje, mokėsi Rusijoje, neužsiima verslu ir politika.

“Aš manau, kad kiekvienas žmogus turi teisę į savo likimą. Jos niekada nebuvo “vaikai žvaigždės” (…) Jos gyvena savo gyvenimą ir daro tai garbingai”, – tik tiek paminėjo jis.

5. Rusijos ekonomikos krizė baigėsi:

V.Putinas prognozavo, kas kitais metais Rusijos ekonomika, pasiremdama 50 dolerių už barelį naftos kaina, augs 0,7 proc., o 2017 m.  - jau 1,9 proc. ir 2,4 proc. – 2018 m.

“BVP krenta, infliacija 12,3 proc., pajamos, investicijos krenta, bet ekonominės krizės pikas – jau praeitis”, – tvirtino Rusijos prezidentas.

Konferencijos vaizdo įrašo ieškokite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...