2017 Gegužės mėnesio archyvas

veidas.lt

JAV prezidento Donaldo Trumpo vizitas į Europą, kur jis dalyvavo NATO viršūnių susitikime Briuselyje, įsiminė kadru – prezidentas nustumia į šoną Juodkalnijos premjerą Duško Markovičių. Ne mažiau įspūdingos tos kelios dešimtosios sekundės dalys, kai, prasiveržęs prie Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, D.Trumpas sustingo ir jam nepavyko nuslėpti visa jo povyza siunčiamos žinios: „Ar jūs mane matote?“

Arūnas BRAZAUSKAS

veidas.lt

Gegužės 26 d. Zbigniewas Brzezinskis paliko šį pasaulį. Kadangi buvo Romos katalikas, tikėkimės, tolesnis maršrutas jam žinomas.

veidas.lt

Komentarai Redakcijos laiškas: in memoriam Z.Brzezinskiui . . . . . . . . . . .4 Diplomato skiltis: atrasti Europą . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .9 Ekspresas Ar Europa kliausis tik savimi? . . . . . [...]

veidas.lt

„Etaloninis“ lietuviškos meilės vaizdinys labiau siejamas, pavyzdžiui, su Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėlyje“, o ne su Žemaitės meilės laiškais 30 metų jaunesniam vyrui. Nedidelė bėda – feministės padarys savo darbą ir kada nors Žemaitės jausmų istorija bus dar geriau išdarinėta nei dabar.

veidas.lt

Druskininkai – vienas iš tų Lietuvos kurortų, į kuriuos važiuojame ne tik pailsėti, bet ir pasisemti jėgų bei pasimėgauti išskirtinėmis pramogomis. Į Palangą ar Kuršių neriją rudenį, žiemą ir pavasarį išsiruošia tik mėgėjai, o štai Druskininkuose visuomet yra ką veikti, – maždaug taip į klausimą, kas juos skatina rinktis šį Pietų Lietuvos kurortą, atsako daugelis poilsiautojų. Kai kurie priduria vietas užsisakantys iš anksto, nes per ilguosius savaitgalius ar tuomet, kai vyksta vietos gyventojų ir kurorto svečių pamėgti tradiciniai renginiai, gali būti nelengva rasti vietą nakvynei.

veidas.lt

Kaimynė Lenkija akylai žvalgosi į du reikšmingus užsienio lyderius, kurie palyginti neseniai ėmė eiti pareigas. Tai Prancūzijos ir JAV prezidentai.

veidas.lt

Projektas „Viena juosta, vienas kelias“, arba vadinamasis naujasis Kinijos Šilko kelias, šiandien Azijoje yra viena karščiausių temų, keliančių ne vien susižavėjimą, bet ir nesibaigiančius protestus.

veidas.lt

Mintyse rikiuodami atostogų planus į lagaminą kraunamės lengvus drabužius, higienos reikmenis, tačiau svarbiausią daiktą kelioniniame rinkinyje prisiminame tik užklupus skausmui. Nuo vasaros traumų, netikėto danties maudimo ar mėnesių skausmo rūpestingus keliautojus saugo kelioninėje vaistinėlėje savo valandos laukianti greitoji pagalba. Žinoma, jei nepamiršote naujos kartos nuskausminamųjų vaistų.

Ieva VALEŠKAITĖ, Aistė ČEPUKAITĖ

veidas.lt

Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau 19 metų skaičiuoja, kiek vidutiniškai dienų reikia dirbti mokesčiams. Tikslas – atkreipti dėmesį, kiek žmonės iš tikrųjų sumoka mokesčių ir kam tie pinigai panaudojami. Dažnai mes patys, mokesčių mokėtojai, pamirštame, kad už kiekvieną plytelę šaligatvyje turime dėkoti sau, o ne politikams. O šie labai mėgsta prisiimti visus nuopelnus. Ši diena – ir priminimas valdžiai, kad ji privalo gerbti mokesčių mokėtojus ir atsakingiau naudoti jų sumokėtus pinigus.

veidas.lt

Investicijasodis: penktadienį Marijampolės LEZ simboliniais kastuvų grybšniais pradėta didžiulės danų kapitalo įmonės statyba. Per pastaruosius metus į Lietuvą atėjusios trys investicijos į gamybos įmones – didžiausios šiame segmente per visą dešimtmetį. Netrukus bus paskelbta žinia apie naują paslaugų centrą Vilniuje. „Jei Lietuvos sveikatą matuotume keliose srityse, tai užsienio investicijų srityje per pastaruosius kelerius metus ji gerokai pagerėjusi“, – džiaugiasi užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas. Gerokai. Bet ar pakankamai ir ar ilgam?

veidas.lt

„Brexit“, arba Didžiosios Britanijos išstojimas iš Europos Sąjungos, pamažu įgauna pagreitį. Ir nors oficialiai išstojimo procesas prasidėjo mažiau nei prieš du mėnesius, kai ministrė pirmininkė Theresa May inicijavo ES sutarties 50-ąjį straipsnį, o ES ir Britanijos lyderiai turi dar beveik dvejus metus susitarti dėl sąlygų, tiek Jungtinės Karalystės, tiek Lietuvos ekspertai pripažįsta, kad šio britų sprendimo ekonominiai padariniai jau juntami ir šalių konkurencingumui kelia naujų iššūkių.

Arvydas POCIUS

veidas.lt

Šiemet Rumunija švenčia narystės ES dešimtmetį ir kartu su Lietuva sutiko tryliktąsias įstojimo į NATO metines. Taigi ES ir NATO kontekste mus sieja labai rimta partnerystė.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...