2015 Kovo mėnesio archyvas

veidas.lt

Kelias namo. Lietuvoje žmonės nesikalba, pradedant šeima, kaimynais, bendradarbiais, baigiant šalies vadovais ir politikais. Daug problemų galima išspręsti susėdus prie bendro stalo ir išgirdus vieniems kitus. Taip sako ir darbais įrodinėja į tėvynę sugrįžę jauni žmonės, studijavę ir dirbę įvairiose pasaulio šalyse.

veidas.lt

Miniatiūrinė XIV a. pabaigos klūpančio angelo, laikančio skydą su Vilniaus katedros kapitulos herbu, statulėlė į Lietuvos muziejų istoriją įėjo kaip pirmasis eksponatas, kurio vertei atskleisti panaudota trimatė holograma. Ją bus galima pamatyti Vilniaus katedros požemių kapitulos kriptoje.

Albinas Pugevičius

veidas.lt

Tarpusavio santykiai. „Ar dar galite nugyventi dieną su tuo pačiu žmogumi? O gal jau nemiela žvelgti jam į akis?“ – įprastai po atostogų grįžusių sutuoktinių teiraujasi Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Filosofijos, psichologijos, profesinės edukologijos katedros lektorius, šeimos edukologas Albinas Pugevičius.

Psichologo nuomone, per mažai laiko leisdamos drauge, poros ne tik atitolsta, bet ir nebemato reikalo stengtis dėl artimo žmogaus. Tuomet santuokos griūtis neišvengiama.

veidas.lt

Darbo santykiai. Per pastaruosius šešerius metus atlyginimų skirtumas tarp vyrų ir moterų Lietuvoje mažėjo sparčiausiai Europos Sąjungoje – nuo 21 iki 12,5 proc. moterų nenaudai. Tačiau šį pokytį daugiausia lėmė ne aktyvi valstybės politika, o pasaulinė ekonominė krizė.

veidas.lt

Grėsmė. Gamtosaugos specialistai ir aktyvistai skambina pavojaus varpais, kad pasaulyje keičiantis klimatui gali gerokai sumenkti biologinė įvairovė. Nors Lietuvos padėtis šiuo požiūriu palyginti dėkinga, turime kitų sunkumų. Tiesa, praėjus itin neatsakingo elgesio laikotarpiui, gerų naujienų taip pat esama.

veidas.lt

Pirmadienį, kovo 30-ąją, 18 val. prasidedančiu atidarymo koncertu Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje startuoja septynioliktasis Lietuvos muzikų rėmimo fondo organizuojamas „Sugrįžimų“ festivalis. Jo programoje – 25 koncertai, kurie skambės Vilniuje, Kaune, Alytuje, Utenoje ir Šeduvoje.

veidas.lt

Pinigai. Lietuvoje jau įvestas euras ir, euro skeptikų nenaudai, gyventojai nejaučia įtampos dėl atsiskaitymų šia bendrąja ES valiuta. Tai daugelio valstybės institucijų sutelkto darbo rezultatas.

veidas.lt

Premjeros. Šventes teatralai pasitinka su muzika: balandį numatomos vos dvi dramos premjeros ir net keturi nauji muzikiniai spektakliai.

veidas.lt

Šią savaitę, be šauktinių problemos, visuomenė aktyviai aptaria ir Vyriausybės pasiūlytą naują socialinio modelio projektą. Laidoje jį komentuoja Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas, finansų analitikas Stasys Jakeliūnas ir Lietuvos maistininkų profsąjungos pirmininkė, Trišalės tarybos vadovė Gražina Gruzdienė. Apie vykstančią veiksmų „Savaitę be patyčių“ pasakoja viešosios įstaigos „Vaikų linija“ vadovas, psichologas Robertas Povilaitis. [...]

veidas.lt

Kelionės. Susiruošus keliauti į Azerbaidžaną neverta studijuoti Baku ar turistinių vietų žemėlapių – gerokai įdomiau patraukti ten, kur atvykėliai retai užsuka. Mat tik čia pamatysi tikrąją šalį ir jos papročius.

veidas.lt

Iš Barselonos į Diuseldorfą skridęs lėktuvas „Airbus A320“, sudužęs Prancūzijos Alpių pietinėje dalyje, pražudė visus įgulos narius ir lėktuvu skridusius 144 keleivius, tarp kurių buvo šešiolika vaikų, iš jų du kūdikiai.

Rimantas Vaitkus

veidas.lt

Kokiomis, nors ir madingomis, studijomis susivilioti nereikėtų, o kurie mokslai užtikrina darbo vietą, ir kuo manančių, kad teisės studijos garantuos milžinišką atlyginimą, iliuzijos panašios į Holivudą, „Veidui“ pasakoja Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus.

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...