2015 Kovo 30

Koncertuoti sugrįžta užsienio lietuvaičiai

veidas.lt

Pirmadienį, kovo 30-ąją, 18 val. prasidedančiu atidarymo koncertu Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje startuoja septynioliktasis Lietuvos muzikų rėmimo fondo organizuojamas „Sugrįžimų“ festivalis. Jo programoje – 25 koncertai, kurie skambės Vilniuje, Kaune, Alytuje, Utenoje ir Šeduvoje.

Į gimtinę koncertuoti sugrįš šešiolika svetur studijuojančių ar dirbančių Lietuvos muzikų. „Sugrįžimai“ – tai pirmiausia jų noras pademonstruoti tėvynainiams muzikos mylėtojams savo ūgtelėjusį profesionalumą. Kartu su lietuvaičiais koncertuoti atvyks trylika drauge su jais koncertuosiančių kolegų užsieniečių.

Šiemet „Sugrįžimų“ festivalis išsiskirs kamerinių ansamblių gausa. Jų laukiama net šešių: „Duo Oktava“ atvyks iš Norvegijos, „Duo Sguardo a Due“ ir fortepijoninis trio „Nero“ – iš Vokietijos, fortepijoninis Vilmos ir Danielio Zbindenų duetas – iš Šveicarijos,  fortepijoninis trio „Gil“ ir kvintetas „Utrecht Quintet“ – iš Olandijos.

Ypač šiltą ir jaukų susitikimą dovanos jau išgarsėję jaunieji Lietuvos muzikai. Tai – Paulius Gefenas, tarptautinių konkursų Lietuvoje, Latvijoje, Italijoje ir Olandijoje laureatas,  fleitos paslapčių mokęsis Lietuvoje, Olandijoje, Italijoje, Belgijoje ir  Prancūzijoje. Taip pat arfininkė Agnė Keblytė  – tarptautinių konkursų Izraelyje ir Vengrijoje laureatė, tęsianti studijas Nacionalinėje aukštojoje Paryžiaus konservatorijoje. Altininkas Vytautas Martišius dar besimokydamas Lietuvoje laimėjo Raimundo Katiliaus jaunųjų atlikėjų konkursą, vėliau – pirmąją vietą Tarptautiniame styginių instrumentų konkurse Serbijoje, dabar yra  A.Bruknerio universiteto Lince magistrantas. Į festivalį sugrįžta ir Vokietijoje studijas tęsianti vargonininkė Karolina Juodelytė, tarptautinių konkursų Lietuvoje ir Čekijoje laureatė.

Taip pat koncertuos Vokietijoje gyvenanti ir dirbanti operos solistė, mecosopranas Daiva Gedvilaitė (nuotr.), Šveicarijoje gyvenantis fagotininkas Povilas Bingelis, vargonininkas iš JAV Virginijus Barkauskas, Sankt Peterburgo N.Rimskio- Korsakovo konservatorijoje Rusijoje studijuojančios pianistė Nadežda Okruško bei violončelininkė Žana Miniotaitė.

Būtina sąlyga visiems festivalio dalyviams – „Sugrįžimų“ koncerte atlikti bent vieną Lietuvos kompozitoriaus kūrinį. Taip mūsų šalies autorių kūriniai papildo ir užsienio koncertų salėse skambančios muzikos repertuarus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...