2010 Rugpjūčio 01

Vasara su kabrioletu

10 būdų kaip išvengti problemų

veidas.lt

"Veido" archyvas

Važiuoti kabrioletu dažniausiai labai malonu. Deja, keletas smulkmenų, pvz., lietus, vietos stoka, plazdenantis tentas, šį malonumą dažnai apkartina. Mes patarsime kaip kovoti su šiais vasaros malonumų žudikais.

Elektrinis stogas streikuoja – ką daryti?

Vasarą orai Lietuvoje labai permainingi – tai šviečia saulė, tai lyja lietus. Ne itin malonu, kai elektra valdomas stogas subjurus orui atsisako paklusti. Jeigu tokią akimirką kas nors pradės vartyti eksploatacijos instrukciją, norėdamas sužinoti, kaip neįjungus variklio uždaryti kabrioleto stogą, gali greitai pajusti sėdįs vonioje. Todėl reikia iš anksto išmokti uždaryti stogą ir mechaniniu būdu. Labiausiai trukdo uždangalas, kuris skiria nuleistą stogą nuo bagažinės erdvės.

Teisinga priežiūra apsaugos nuo nereikalingų išlaidų

Ne kiekvienas šampūnas tinka audiniui, iš kurio pagamintas sulankstomas stogas, plauti. Išplautą medžiagą reikia impregnuoti. Visus stogo sulankstymo mechanizmo elementus reikia gausiai išpurkšti specialia priemone. Būkite atsargūs ir neištepkite audinio pamušalo. Salono užliejimas gresia tinkamai neprižiūrint giminių tarpinių. Jas privalu apdoroti silikonu arba kitomis gumos priežiūros priemonėmis.

Kaip išvengti klaidų perkant kabrioletą?

Saulė šviečia, širdis nerimsta ir labai norisi kuo greičiau pirkti kabrioletą. Tokią akimirką reikia vadovautis šaltu protu, nes galima labai greitai paleisti pinigus vėjais. Labai atidžiai būtina patikrinti nuleidžiamą automobilio stogą, sulenkimo vietas, sandarumą. Reikia įdėmiai apžiūrėti ir vietą, į kurią sudedamas sulankstytas stogas. Patikrinti stogo sandarumą galima nuvažiavus nuplauti kabrioletą į automatinę automobilių plovyklą. Nenorėdami apsigauti, prieš pirkdami naudotą kabrioletą, jo patikrą patikėkite profesionalui.

Kelionė su kabrioletu

Kabrioletai, suprantama, labai didele erdve nepasižymi. Be to, blogiausia tai, kad jų stogas dažniausiai sudedamas į bagažinę. Jeigu ten dar reikia ir kelionės bagažą sutalpinti, tuomet daiktai gali prispausti sulankstytą stogą. Įsigijus lagaminų dėklą, kuris tvirtinamas prie kėbulo iš išorės, galima sukurti papildomą erdvę. Atsargiai: kabrioletų kraulumas dažniausiai būna labai nedidelis. Į Mazda MX-5 (nuotr. dešinėje), priklausomai nuo modelio, galima pakrauti ne daugiau kaip 245 kg. Senesnių rodsterių apkrova dar mažesnė.

Taip kabrioleto salone sumažės triukšmo lygis

Daugelis rodsterių turi labai spartietišką stogą, todėl juose triukšmo izoliacija lygi nuliui. Triukšmas prislopinamas ir salone tampa jaukiau naudojant “Auco” firmos “Auto-Comfort” vidaus tentą (www.auco.de). Spalvinė šių tentų gama tinka daugeliui modelių.

Būtina pašalinti stoge atsiradusius įtrūkimus

Jeigu stogas nusidėvėjo ir atsirado įtrūkimų, juos būtina pašalinti, nes pakeisti seną stogą nauju labai brangiai kainuoja. Jei jūsų pajamos to padaryti neleidžia, be to, kabrioletas nenaujas, geriausia stogą remontuoti. Tai galima padaryti patiems arba kreiptis į specialistus.

Kabrioleto sezonas trunka visus metus

Metalinis sulankstomas kabrioleto stogas turi milžinišką privalumą – tokiu automobiliu galima komfortiškai važinėti ir žiemą. Jeigu esate kabrioleto minkštu stogu savininkas, galite pasinaudoti tokia išeitimi: automobilių reikmenų parduotuvėje įsigyti kabrioleto stogo pakietinimą “Hardtop”.

Kabrioleto stogo dažymas

Seni minkšti kabrioletų stogai laikui bėgant linkę išblukti. Automobilio reikmenų parduotuvėje galima įsigyti specialių dažymo priemonių. Bet atsargiai: tolygiai stogą galima nudažyti tik pasitelkus kantrybę ir tiksliai vykdant gamintojo instrukcijas.

Pinigai iš draudimo bendrovės

Nedidelė įpjova stoge – ir kabrioletas atviras. Ilgapirščius tai labai vilioja. Apdraudę kabrioletą daliniu kasko draudimu, apsaugosite savo turtą, be to, draudimas kompensuoja ir CD radijo grotuvo vagystę. Bet jeigu vagys pasikėsina į automobilyje esantį turtą, pavyzdžiui, išplėšia navigacinę sistemą, savininkas patiria nuostolius. Trumpam pastačius kabrioletą uždaryti stogą nebūtina, tačiau pakelti langus privalu, kaip ir užrakinti dureles bei daiktadėžę.

Apsauga nuo vėjo traukos

Važiuoti atvira mašina – didelis malonumas, bet vėjo trauka, deja, ne itin džiugina. Labiausiai jautrūs tam yra sprandas ir kaklas. Padėti gali apsaugos nuo vėjo sistema, kurią galima įsigyti automobilių papildomos įrangos parduotuvėse. Ji, beje, tinka visiems kabrioletų modeliams.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Mantas Mantas rašo:

    Is kur galima ta hardtop isigyti ?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...