2012 Spalio 01

„Tyrėjų naktyje“ labiausiai traukė praktiniai patyrimai ir viešos miesto erdvės

veidas.lt


Nuvilnijusi aštuntoji „Tyrėjų naktis” pritraukė daugiau nei dešimt tūkstančių mokslo entuziastų. Didžiausio dėmesio, pasak organizatorių, sulaukė teisioginę naudą siūlę įvykiai ir mokslininkai, kurie į mokslo pažinimo šventę kvietė viešose miesto erdvėse. Visoje Lietuvoje vykusiuose renginiuose įdomybių atrado ir vaikai, ir senjorai, o beveik 100 mokyklų surengė „Tyrėjų naktį” po savo stogu.

„Itin daug dalyvių pritraukė tos vietos, kuriose lankytojams buvo siūloma praktinę mokslo nauda akimirksniu – pavyzdžiui Kaune galima buvo išsitirti geriamo vandens kokybę. Ši vieta sulaukė net ir vilniečių dėmesio. Botanikos sode vykusiose buityje panaudojamo augalų klonavimo pamokose norinčių buvo daugiau nei vietų. Tai puikūs pavyzdžiai, kad mokslas kuria vertę žmogui čia ir dabar. Mokslas kuria vertę kasdieniam žmogaus gyvenimui kiekviename jo žingsnyje.” – teigia viena iš „Tyrėjų nakties” organizatorių dr. Vilmantė Pakalniškienė.

Didelius žmonių srautus pritraukė viešose, mokslui neįprastose miesto erdvėse vykę renginiai. Vienas iš tokių – senamiestyje esantis Vilniaus kino teatras „Pasaka”, kuriame buvo surengta diskusija apie mokslininko darbo prigimtį, motyvaciją ir žmonijai nešamą naudą. Gretimoje salėje iki vidurnakčio vyko mokslo fantastikos filmų peržiūros: 1902 metų filmas „Kelionė į mėnulį”, 1931 metų „Frankenšteinas” bei 1927 m. „Metropolis” pritraukė pilną kino salę.

Čia pat vyko ir moksleiviams rengto trumpųjų filmukų konkurso „Distiliuotos idėjos” finalas bei apdovanojimai. Mokiniai buvo kviesti išradingai papasakoti pasauliui apie žmonių gyvenimą pakeitusią mokslinę idėją, atradimą ar išradimą. Sumaniausiu filmuku komisija pripažino Žilvino Versecko sukurtą pasakojimą apie galybę laiko taupantį išradimą – brūkšninius kodus. Moksleivis laimėjo iPad’ą. Tuo tarpu daugiausiai peržiūrų sulaukęs Ričardas Stankevičius pasakojo apie iPhone’o privalumus. Šį telefoną moksleivis ir gavo dovanų nuo konkurso organizatorių.

„Tiek mokiniams rengtas konkursas, tiek šiemet prie „Tyrėjų nakties” prisijungusios mokslo sritys – tokios kaip žemės ūkis, didesnis socialinių ir humanitarinių sričių mokslininkų būrys – įkūnija mūsų siekį parodyti visą mokslo spektrą, o taip pat – norą į mokslo verpetą įsukti žmones ne tik vieną dieną per metus. Nes tikiu, kad naktyje lankęsi mokiniai apsvarstys pasirinkti mokslininko karjeros kelią. Juk šis, visoje Europoje vykstantis renginys, tam tikra prasme, yra atvirų durų dienos mokslo profesijoje,” – teigia vienas iš renginio organizatorių Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius dr. Tomas Žalandauskas.

„Tyrėjų naktyje“ dalyvauja daugiau nei 30 Europos šalių, t.y. daugiau nei 300 Europos miestų. „Tyrėjų naktis” – Europos Komisijos iniciatyva. Lietuvoje šiemet didžioji dalis renginių vyko Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose.

Projektą „Tyrėjų naktis 2012” įgyvendino Socialinių inovacijų institutas kartu su partneriais: Aleksandro Stulginskio universitetu, Baltijos pažangių technologijų institutu, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, Šiaulių universitetu, Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Prie projekto kviečiamos jungtis visos bendrojo lavinimo mokyklos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...