2013 Spalio 18

„Scorpions“ fenomenas: kaip pusę amžiaus išlikti populiarumo viršūnėje?

veidas.lt


Jie susibūrė kone prieš pusę šimtmečio – 1965 metais, jie yra pardavę daugiau nei 75 mln. įrašų ir yra įvardijami kaip viena daugiausiai albumų parduodančių grupių pasaulyje, į jų koncertus prestižinėse salėse ir didžiausiuose festivaliuose rinkosi šimtatūkstantinės minios, pilnas klausytojų sales jie surenka iki šiol.
Rudolfas Schenkeris ir Klausas Meine sukūrė ypatingą duetą padėjusį pamatus nesibaigiančiai sėkmės istorijai. „Scorpions“ tapo pirmąja Vokietijos roko grupe po savo kojomis parklupdžiusia kone visą pasaulį ir ilgiems dešimtmečiams pavergusia roko mylėtojų širdis. Metai po metų jie užkariavo visą Europą, Šiaurės, Centrinę, Pietų Ameriką, Aziją ir pasitiko savo aukso amžių. Jų 1978 metais išleistas pirmasis gyvo garso albumas „Tokyo Tapes“ dar ir dabar yra graibstomas kaip kolekcinis trofėjus.
„Scorpions“ koncertus viena po kito apšildė tuomet dar tik savo šlovės kelią pradedantys roko milžinai Bon Jovi, „Metallica“, „Iron Maiden“, „Def Leppard“ ir kt.
Jų sėkmės receptas susideda iš keleto ingredientų. Visų pirma, grupė sugebėjo gerbėjams dovanoti ypatingą virtuozišką gitarų garsų sintezę, milžinišką įspūdį darė ir išskirtinis K. Meine vokalas. Antra, K. Meine, kuris yra „Scorpions“ dainų autorius, grupę Vokietijos scenoje išskirtine padarė tuo, jog dainas nuo pat pradžių rašė anglų kalba. Taip pavyko rasti raktą nuo anglakalbių pasaulio. Trečia, jie visuomet tikėjo, jog vieną dieną „Scorpions“ bus viena geriausių roko grupių pasaulyje ir niekuomet nebijojo būti kitokie, eksperimentatoriai ir visuomet būti pirmieji.
Jie nepabūgo koncertuoti Niujorko Medisono aikštės parke. Ši rizika pasiteisino su kaupu – „Scorpions“ tapo pirmąją vokiečių roko grupe, kuriai pavyko surengti 3 anšlaginius koncertus, į kurių kiekvieną atėjo daugiau kaip 60 tūkst. Niujorko gyventojų. Jie buvo pirmoji tarptautinė grupė surengusi 10 anšlaginių koncertų Leningrade. Tapo pirmąją tarptautine roko grupe grojusia Beirute.
Jie niekada neužmigo ant laurų ir visuomet ieškojo naujų iššūkių. Dar aštuntojo dešimtmečio pradžioje „Scorpions“ sukūrė moderniųjų roką, kuris populiarus iki šiol. Baladė „Still Loving You“ tapo tarptautiniu roko himnu, o pasaulio topus užkariavusi „Wind Of Change“ – Berlyno sienos griūties ir perversmo simboliu.
Savo koncertams jie rinkosi didžiules scenas, o gerbėjus stebino ne tik garso, bet ir įspūdingais šviesos efektais, fejerverkais. O tai gerbėjus vedė iš proto. Veda ir dabar.
K. Meine buvo praradęs balsą, grupėje keitėsi muzikantai, tačiau kiekvienas naujas narys įnešdavo papildomos jėgos, būdavo gaivus vėjo gūsis stumiantis kolektyvą pirmyn ir padedantis išlikti viršūnėje. Jie visuomet atsižvelgė į visuomenės poreikius ir savo pusėn sugebėjo patraukti naująją kartą. 2000-aisiais „Scorpions“ sukūrė bendrą projektą su Berlyno filharmonijos orkestru, o vos prieš mėnesį griaudėjo „MTV Unplugged“ trijų koncertų cikle Atėnuose. Šis koncertas buvo pirmasis „MTV Unplugged“ istorijoje vykęs po atviru dangumi ir buvo tiesiogiai transliuojamas 47 šalyse.
„Scorpions“ „MTV Unplugged“ koncerte Graikijoje: http://www.youtube.com/watch?v=zz5oReDjAzc
Paskutinį kartą išgirsti „Scorpions“ gyvai koncerte Lietuvoje galėsite lapkričio 9 d., kai Vilniaus „Siemens“ arenoje griaudės jų turo „Dabar arba niekada“ koncertas. Bilietus į koncertą platina „Tiketa“.
Vaikinai „Siemens“ arenoje žada surengti grandiozinį šviesos, garso ir pirotechnikos koncertą, kuriame skambės geriausios dainos, sukauptos per daugiau nei keturis grupės gyvavimo dešimtmečius. Koncertą apšildys buvęs kultinės šalies grupės „Hiperbolė“ vokalistas ir gitaristas Igoris Berinas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...